• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Plany Grupy Arts Alliance

Spółki Grupy Arts Alliance planują wydanie minimum 10 gier do 2020 r. Spółka Arts Alliance pracuje nad wydaniem 5 gier na platformę Nintendo jeszcze w 2019 r. i kolejnym tytułem – „Nakayama” – planowanym na 2020 r. Z kolei Kool2Play ma wydać do 2020 r. gry: „Uragun” i „City of Minds” zaś PrimeBit Games już 24 stycznia wyda swoje najnowsze dzieło – „Inside Grass”. Plan minimum grupy zakłada wydanie do końca 2020 r. 10 gier nie licząc odświeżenia dotychczasowych projektów i mniejszych produkcji na wybrane platformy.

„Wydanie 10 dużych nowych tytułów przez spółki wchodzące w skład Grupy jest naszym celem minimum i liczę, że uda się tą liczbę znacznie przekroczyć do końca 2020 r. Sama spółka Arts Alliance pracuje obecnie nad wydaniem na platformę Nintendo 5 tytułów zaś Kool2Play, który planuje debiut na NewConnect w 2019 r. ma wydać „Uragun” i „City of Minds” – mówi Andrzej Zając, prezes zarządu Midven S.A.

Premiera gry „Uragun” na PC, konsole i urządzenia mobile planowana jest na II połowę 2019 roku zaś „City of Minds”, ma zostać wydane w 2020 r. Równolegle z tworzeniem 2 dużych tytułów, w pierwszej połowie 2019 roku ma zostać wydanych 6 gier przeznaczonych na konsolę Nintendo Switch. Samo studio Kool2Play liczy na debiut na rynku NewConnect w 2019 r. Na mocy niedawno podpisanej umowy inwestycyjnej Grupa Arts Alliance objęła 15% udziałów w tej spółce z założonym jej giełdowym debiutem.

Najwcześniej jednak w ramach grupy Arts Alliance, bo już 24 stycznia 2019 r. zadebiutuje gra „Inside Grass” ze studia PrimeBit Games. Gra jest przedstawicielem gatunku RPG i dedykowana jest platformom mobilnym z systemem iOS i Android. Fabuła opowiada historię dzieci zmniejszonych do rozmiaru mrówki, które muszą powrócić do normalnych gabarytów. Monetyzację tytułu oparto o mikropłatności i reklamy. Ostatnio zaś, 7 grudnia premierę wersji na urządzenia mobilne i tablety miał najważniejszy tegoroczny tytuł studia – multiplatformowa karcianka – Magic Nations.

Grupa Arts Alliance chce w dwóch kolejnych latach mocno zaistnieć na rynku gier zarówno dzięki nowym tytułom jak i konsekwentnie budowanymi kompetencjami. Na ostatnim NWZ spółki Midven akcjonariusze zdecydowali min. o zmianie nazwy na Arts Alliance GK S.A. Zmiana nazwy wynika z nowej strategii, która zakłada koncentrację na rynku gier i cyfrowej rozrywki.

„Oprócz planu wydawniczego w nadchodzących dwóch latach, liczymy zarówno na wzrost organiczny jak i kolejne transakcje czy transfery zespołów, które wzmocnią nasze kompetencje. Mocno w ramach grupy pracujemy również nad możliwością współfinansowania gier wspólnie z zewnętrznymi pomysłodawcami w zamian za późniejsze przychody z wydanych tytułów” – podsumował Andrzej Zając, prezes zarządu Midven S.A. 

Grupa w swoimi założeniu jest otwarta na nabywanie udziałów i akcji spółek z segmentu gier oraz plasować ich akcje na rynku giełdowym z jednoczesnym poszukiwaniem synergii w ramach współfinansowania i realizacji gier wydawanych już pod nazwą Arts Alliance.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.