• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Surfland poprawia wyniki

Spółka Surfland Systemy Komputerowe S.A. wypracowała w 3 kw. 2018 r. przychody netto ze sprzedaży na poziomie 856 tys. zł notując tym samym ponad 25% wzrost w ujęciu rdr. Emitent zakończył miniony kwartał dodatnim wynikiem na poziomie EBITDA i pracuje intensywnie nad przygotowaniem kompleksowej oferty w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W 3 kw. 2018 r. Spółka osiągnęła 856 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży wobec 684 tys. zł w analogicznym okresie ub. roku. Zysk EBITDA wyniósł w tym okresie 32 tys. zł, podczas gdy rok wcześniej wynik EBITDA był ujemny. Narastająco, po trzech kwartałach 2018 r. SSK S.A. zanotowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości 2.551 tys. zł wobec 2.359 tys. zł w 2017 r. Zarząd Spółki bardzo pozytywnie ocenia wypracowane wyniki finansowe mając także na uwadze fakt, żeby był to okres zmiany lokalizacji siedziby biura oraz przeniesienia zasobów merytorycznych.

„Satysfakcjonujący jest fakt, ze pomimo czasowego zakłócenia w normalnym funkcjonowaniu wynikającym z relokacji do nowej siedziby oraz letniego okresu urlopowego Spółka osiągnęła wyniki zdecydowanie lepsze niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Kluczowym celem, do jakiego Zarząd dążył w 2018 roku po znaczących stratach poniesionych w minionych okresach było osiągnięcie niezbędnej dla normalnego funkcjonowania równowagi kosztowej. Nie było to łatwe zadanie, szczególnie w kontekście rosnących dynamicznie kosztów zatrudnienia specjalistów IT oraz restrykcyjnej polityki banku kredytującego bieżącą działalność skutkującej stopniowym zmniejszaniem limitu dostępnych środków obrotowych.” - wyjaśnia Bogusław Bartoń, Prezes Zarządu Spółki Surfland Systemy Komputerowe S.A.

Spółka odczuwa w ostatnich miesiącach pozytywny wpływ dochodów z realizacji audytów bezpieczeństwa przetwarzania danych w kontekście wymogów rozporządzenia RODO, bowiem udało jej się zrealizować w tym obszarze kilka istotnych projektów. Emitent nadal intensywnie pracuje nad przygotowaniem i wprowadzeniem na rynek oferty produktów oraz usług zwiększających bezpieczeństwo przetwarzania danych. W tym celu zespół merytoryczny został wzmocniony o managera ds. rozwoju produktów, którego kluczowym zadaniem jest aktywny udział w opracowaniu oferty rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa. Zarząd SSK S.A. prowadzi aktualnie rozmowy z bankami, których podstawowym celem jest uzyskanie lepszego dostępu do instrumentów bankowych, niezbędnych zarówno do finansowania bieżących potrzeb, jak i projektów rozwojowych. Od ich wyniku będzie uzależniony dalszy kierunek rozwoju Spółki.

„Realizacja w dwóch ostatnich kwartałach profesjonalnych usług dot. audytów bezpieczeństwa przetwarzania danych w kontekście wymogów rozporządzenia RODO w odczuwalny sposób wpłynęła na poprawę rentowności prowadzonej działalności. Jednocześnie zwiększenie kompetencji zespołu w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa przetwarzania pozwoli zaoferować rynkowi konkurencyjne produkty i usługi w tym segmencie, które będą korelowały z aktualnymi trendami technologicznymi i potrzebami klientów. Niezbędnym jednak warunkiem dalszego rozwoju i znaczącego zwiększenia dochodów Spółki jest zmiana dotychczasowego modelu finansowania działalności, uniemożliwiającego dalszy, racjonalny rozwój, przede wszystkim poprzez pozyskanie dostępu do środków obrotowych na takim poziomie, który pozwoli na aktywną działalność rynkową, bardziej efektywną realizację projektów wdrożeniowych i skuteczne konkurowanie na rynku w obszarze większych, złożonych merytorycznie projektów.” - zakończył Prezes Bartoń.

We wrześniu br. Spółka opublikowała prognozy finansowe na 2018 r., które zakładają, że jej zysk EBITDA ma wynieść od 150 tys. zł do 180 tys. zł. Natomiast prognozowany poziom przychodów netto ze sprzedaży SSK S.A. kształtuje się w przedziale od 3.400 tys. zł do 3.700 tys. zł. Prognoza finansowa została sporządzona w oparciu o bieżący portfel klientów i zamówień oraz po analizie uzyskiwanych rentowności w poszczególnych segmentach biznesowych.

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.