• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Wolfs Technology Fund S.A. poprawia wyniki

Spółka Wolfs Technology Fund S.A. zakończyła 2 kw. 2018 r. zyskiem netto w wysokości 25 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży na poziomie 137 tys. zł. Emitent kontynuuje realizację przyjętej strategii rozwoju, co przekłada się na coraz lepsze wyniki finansowe.

W 2 kw. 2017 r. Spółka zanotowała stratę netto w kwocie 117 tys. zł, a jej przychody netto ze sprzedaży wynosiły 171 tys. zł, więc tegoroczny wynik wykazuje istotną poprawę. W całym pierwszym półroczu 2018 r. zysk netto Wolfs Technology Fund S.A. sięgnął blisko 83 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży w wysokości 266 tys. zł wobec straty netto w analogicznym okresie ub. roku na poziomie 163 tys. zł. Osiągnięcie przez Emitenta dodatniej rentowności netto jest rezultatem zapoczątkowanej w zeszłym roku reorganizacji działalności i jej rozszerzeniu o segment nieruchomości. Obecnie głównym źródłem przychodów Spółki jest najem powierzchni biurowych i lokali mieszkalnych oraz zarządzanie nieruchomościami i świadczenie usług doradztwa na rzecz podmiotów zewnętrznych. Zarząd Wolfs Technology Fund S.A. jest zadowolony z wypracowanych wyników i będzie dążył do ich dalszej poprawy w kolejnych kwartałach.

Spółka w minionym kwartale koncentrowała się na realizowaniu działań inwestycyjnych, które pozwoliły na zwiększenie jej aktywów poprzez zakup nieruchomości pod inwestycje deweloperskie oraz z przeznaczeniem na najem. Dzięki bieżącej działalności w obszarze wynajmu posiadanych nieruchomości oraz wykonywaniu zawartych umów doradczych i zarządczych Emitent mógł zanotować dodatni wynik finansowy. Wolfs Technology Fund S.A. sfinalizowała w 2 kw. 2018 r. zakup nieruchomości zlokalizowanej w Katowicach, która jest zabudowana budynkiem biurowym oraz podpisała umowy na realizacje inwestycji deweloperskich w Gdyni. Spółka zawarła także umowy przedwstępne nabycia nieruchomości z przeznaczeniem na dalsze inwestycje deweloperskie.  

W lipcu br. Wolfs Technology Fund S.A. poinformowała o zakończeniu z sukcesem emisji akcji serii E, z której pozyskała ponad 15 mln zł. W ramach przeprowadzonej emisji akcji serii E Spółka wyemitowała 7.543.092 szt. akcji po cenie emisyjnej wynoszącej 2,00 zł za akcję. Pozyskane przez Emitenta środki zostaną przeznaczone na dalszy zakup, rozbudowę oraz udoskonalanie posiadanych nieruchomości, a także na rozwój kanałów sprzedaży.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.