• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI17.2%
Bezrobocie4.9%
PKB5.5%
Stopa ref.6.5%
WIBOR3M7.18%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

EKIPA HOLDING coraz bliżej debiutu na NewConnect

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne S.A. ma zgodę akcjonariuszy na połączenie z EKIPA HOLDING. Jest to kolejny krok w drodze spółki na NewConnect. Ponadto spółka podała też po raz pierwszy wyniki finansowe za 2021 rok. Grupa kapitałowa osiągnęła w 2021 r. 9,6 mln zł zysku netto przy przychodach sięgających 45,9 mln zł.

W procesie wejścia na NewConnect EKIPA HOLDING współpracuje z największą na małym parkiecie firmą inwestycyjną – JR HOLDING ASI S.A., będącą głównym akcjonariuszem Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego S.A. (BBI S.A.), z którą to spółką zamierza połączyć się EKIPA HOLDING. 25 kwietnia Zwyczajne Walne Zgromadzenie BBI, podjęło uchwałę połączeniową.

- Nasza współpraca z Ekipą układa się dobrze. Potwierdza się, że przyjęta wycena jest konserwatywna. Już w pierwszych opublikowanych wynikach Ekipa przekracza wstępne założenia. Uważnych obserwatorów tej spółki nie powinno to dziwić. Grupa już teraz posiada kilka solidnych źródeł przychodów, które nie tylko się rozwijają, ale także mają wysoką rentowność – komentuje January Ciszewski – Prezes i główny akcjonariusz JR HOLDING.

Zgodnie z planem połączenia parytet wymiany akcji został ustalony na jedną akcję BBI w zamian za 3 akcje EKIPY HOLDING, oznacza to, że w ramach emisji połączeniowej BBI wyemituje 36.707.460 szt. nowych akcji serii F, których cena emisyjna została ustalona na 6,87 zł za sztukę. Każdy z dotychczasowych akcjonariuszy EKIPY HOLDING otrzyma jedną nową akcję BBI w zamian za trzy dotychczas posiadane akcje EKIPA HOLDING. Spółka będzie ubiegać się o wprowadzenie akcji do Alternatywnego Systemu Obrotu w ramach rynku akcji NewConnect prowadzonego przez GPW.

- Mam nadzieję, że jesteśmy już na finiszu niezbędnych działań prawno-organizacyjnych i zakończymy wprowadzenie naszej spółki na rynek NewConnect. Czekamy na to z niecierpliwością i mogę zapewnić, że chcemy pokazać nową jakość w komunikacji spółki z inwestorami giełdowymi, poprzez m.in. edukację nowych, młodych inwestorów. Ponadto dobrze działający, zdywersyfikowany model biznesowy jaki mamy, powinien zadowolić obecnych i przyszłych akcjonariuszy. Chcemy się skupić na rozwoju wszystkich naszych segmentów – podsumował Krzysztof Misiałkiewicz –Prezes Zarządu EKIPA HOLDING S.A.

Spółka po raz pierwszy opublikowała też wyniki finansowe. W zeszłym roku EKIPA HOLDING S.A. osiągnęła 45,9 mln zł przychodów ze sprzedaży, przy 12,2 mln zł zysku ze sprzedaży i 9,6 mln zł zysku netto. Są to pierwsze opublikowane przez Spółkę wyniki finansowe, w związku z tym nie są dostępne bezpośrednie dane porównawcze.

Ponadto w ostatnim czasie zadebiutował następny produkt sygnowany marką EKIPA, we współpracy z Dooti Donuts. Donuty zanotowały duże zainteresowanie. Tylko w ciągu pierwszych kilku tygodni produkt przekroczył barierę sprzedaży miliona sztuk.

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.