• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Kolejny dobry kwartał Robinson Europe

Spółka Robinson Europe S.A. zanotowała 957 tys. zł zysku netto w 2 kw. roku obrotowego 2017/2018 przy przychodach netto ze sprzedaży w wysokości 5.495 tys. zł. Emitent zwiększa sprzedaż w segmencie wędkarstwa na rynku polskim i zagranicznym, co ma swoje odzwierciedlenie w jego wynikach finansowych.

Spółka wypracowała w 2 kw. roku obrotowego 2017/2018 blisko 957 tys. zł zysku netto, a jej przychody netto ze sprzedaży wyniosły 5.495 tys. zł. W analogicznym okresie roku obrotowego 2016/2017 zysk netto Robinson Europe S.A. ukształtował się na poziomie 714 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 4.947 tys. zł. Narastająco, po dwóch kwartałach roku obrotowego 2017/2018 Emitent odnotował 693 tys. zł zysku netto, a jego przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 7.689 tys. zł. Rok wcześniej było to odpowiednio 610 tys. zł zysku netto oraz 7.965 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży.

„Osiągnięte przez Spółkę wyniki finansowe w II kw. roku obrotowego 2016/2017 należy z pewnością uznać za bardzo dobre, gdyż istotnie zwiększyliśmy przychody netto ze sprzedaży oraz zysk netto. Na uwagę zasługuje także poziom zysku EBITDA, który przekroczył 1,25 mln zł. Notujemy stały wzrost poziomu sprzedaży w segmencie wędkarstwa na rynku krajowym, w działalności eksportowej oraz na rynkach Unii Europejskiej. Ważnym czynnikiem dla poprawy wyników finansowych jest realizacja dobrze ułożonej i zaplanowanej polityce sprzedażowej. Dążymy też do coraz lepszej organizacji wewnętrznej obsługi sprzedaży, zwiększając tym samym efektywność działania oraz obniżając koszty funkcjonowania.” - podkreśla Paweł Busz, Członek Zarządu Spółki Robinson Europe S.A.

Dla Robinson Europe S.A. nadrzędnym celem pozostaje rozwój podstawowego segmentu biznesowego, a więc wędkarstwa i to jemu podporządkowane są wszystkie działania. Spółka zamierza nadal zwiększać sprzedaż w tym segmencie na rynku polskim, europejskim oraz w działalności eksportowej.

Podczas ZWZA Spółki, które odbyło się w dniu 27.03.2018 r. jej Akcjonariusze podjęli Uchwałę w sprawie podziału zysku za rok obrotowy 2016/2017 i wypłacie dywidendy w wysokości 0,08 zł na akcję. Dzień dywidendy został ustalony na 26.06.2018 r., a jej wypłata nastąpi w 13.07.2018 r. W ten sposób Robinson Europe S.A. kontynuuje rozpoczętą w ubiegłym roku politykę dywidendową, zakładającą coroczne dzielenie się wypracowanym zyskiem ze swoimi Akcjonariuszami.

„Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny będziemy mogli podzielić się wypracowanym zyskiem z naszymi Akcjonariuszami, którzy mają duży udział w naszym sukcesie. Kontynuujemy więc zapoczątkowaną w poprzednim roku politykę dywidendową. Jestem przekonany, że dzięki temu będziemy mogli umacniać naszą pozycję na rynku kapitałowym, bowiem wypłata dywidendy stanowi ważny element funkcjonowania spółek publicznych.” - zakończył Paweł Busz.

W portfelu inwestycyjnym Robinson Europe S.A. istotne aktywa stanowią akcje notowanej na rynku NewConnect spółki Outdoorzy S.A. Emitent posiada aktualnie 4.400.000 akcji tego podmiotu, które stanowią 41,90% udziału w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie głosów. Outdoorzy S.A. działają w branży e-commerce i zajmują się sprzedażą wysokiej jakości odzieży outdoorowej oraz sprzętu sportowego za pośrednictwem własnego sklepu internetowego.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.