• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Nextbike z najlepsza ofertą w Łodzi

Oferta spółki zależnej Nextbike Polska została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego na dostawę, uruchomienie, zarządzanie oraz kompleksową eksploatację systemu roweru publicznego zintegrowanego z siatką połączeń kolejowych aglomeracji łódzkiej.

„Rowerowe Łódzkie” to pierwszy w Polsce regionalny system bikesharingowy, łączący dwa najbardziej ekologiczne środki transportu: rower na krótkim dystansie, a na dystansie długim – pociąg. System będzie się składał z w pełni automatycznych wypożyczalni rowerów przy stacjach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz w najważniejszych punktach obsługiwanych przez nią miejscowości. Projekt będzie współfinansowany ze środków unijnych. Nextbike Polska złożył ofertę o wartości blisko 24 mln zł brutto. Przetarg obejmuje dostawę i obsługę 1002 rowerów czwartej generacji. System funkcjonować będzie przez 12 miesięcy w roku na terenie 10 gmin województwa łódzkiego. Uruchomienie systemu ma nastąpić w terminie 105 dni od zawarcia umowy, a realizacja kontraktu jest przewidziana na 6 lat.

„Z niecierpliwością czekaliśmy na wybór najkorzystniejszej oferty w tym przetargu. To dla nas kolejny sukces na drodze do umacniania pozycji rynkowego lidera w Polsce. Bardzo cieszymy się, że będziemy mieli szansę realizować z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego pierwszy w Polsce projekt łączący rower i kolej. Rosnąca popularność roweru miejskiego wśród użytkowników i włodarzy miast potwierdza, że bikesharing ma głęboki sens społeczny. Rowery miejskie nie są przypadkowymi inwestycjami, lecz rozwiązują faktyczne problemy miast oraz ich mieszkańców, stanowiąc ekologiczny i efektywny środek transportu. Z tych powodów samorządy mogą także liczyć na wsparcie rozwoju bikesharingu ze środków unijnych. „Rowerowe Łódzkie” idealnie wpisuje się w nowoczesną filozofię zrównoważonego transportu – łączy najbardziej ekonomiczny i ekologiczny system transportu na krótkich dystansach, czyli rower, z najbardziej ekonomicznym i ekologicznym środkiem transportu na długich dystansach, czyli koleją. Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mieli szansę realizować to pionierskie przedsięwzięcie i uważamy, że jest w Polsce miejsce na kolejne tego typu projekty - mówi Małgorzata Dzięcioł, członek Zarządu Nextbike Polska S.A.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.