• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI1.6%
Bezrobocie6.6%
PKB5.1%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Nextbike wystartował w pierwszym zagranicznym przetargu.

Spółka Nextbike Polska S.A. złożyła najkorzystniejszą ofertę w swoim pierwszym zagranicznym przetargu. Oferta dotyczy dostarczenia i obsługi systemu obejmującego 300 rowerów typu smartbike do fińskiego miasta Turku w terminie od 1 maja 2018 roku do 30 kwietnia 2021 roku. Istnieje możliwość przedłużenia jej na kolejne 3 lata, tj. do 30 kwietnia 2024 roku, oraz złożenia zamówienia dodatkowego, obejmującego cały obszar działania lokalnego systemu komunikacji miejskiej (Föli). Wartość 3-letniej oferty wynosi 2 mln EUR.

Start w naszym pierwszym zagranicznym przetargu okazał się sukcesem i złożyliśmy najkorzystniejszą ofertę. To potwierdza, że mamy wszelkie argumenty ku temu, by strategicznie myśleć o rozwoju Nextbike Polska nie tylko w oparciu o rynek polski, gdzie jesteśmy liderem, ale też rynki zagraniczne. Wartość bazowej oferty to 2 mln EUR, ale jest potencjał do zwiększenia floty rowerowej w systemie transportowym Turku i przedłużenia kontraktu na kolejne trzy lata. Warto podkreślić, że istotnym kryterium przy wyborze dostawcy i operatora systemu były testy sprzętu przeprowadzone przez potencjalnych użytkowników o pełnym przekroju wiekowym – od dzieci, przez kobiety w ciąży po osoby starsze. Tym bardziej cieszy nas, że za naszymi smartbikes, czyli rowerami, które będzie można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu (jeśli miasto zadecyduje o utworzeniu tzw. wolnej strefy), zagłosowali docelowi użytkownicy, a nie tylko włodarze. Oznacza to, że wkrótce nasza oferta poszerzy się o kolejne nowoczesne rozwiązania – po tandemach, rowerkach dla dzieci, cargo czy wreszcie rowerach ze wspomaganiem elektrycznym e-bike – które będziemy mogli oferować innym potencjalnym klientom. Analizujemy rynki, które obejmuje nasza licencja, czyli Finlandię, Norwegię i Islandię, pod kątem kolejnych przetargów. Kraje skandynawskie i sąsiadujące z nimi są w naszej ocenie atrakcyjnym regionem dla Nextbike z uwagi na: bardzo rozwiniętą dbałość o środowisko i idące za tym zapotrzebowanie na ekologiczne środki transportu, a także dotychczasową koncentrację rynku miejskich systemów rowerowych na wyłącznie największych aglomeracjach z pominięciem mniejszych miejscowości, gdzie zapotrzebowanie na systemy rowerowe również występuje. – mówi Tomasz Wojtkiewicz, Prezes Zarządu Nextbike Polska S.A.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Financial Markets Center Management Sp. z.o.o działa na rynku ogólnopolskim już od 2005 roku. W swojej ofercie posiada m.in. doradztwo strategiczne, walutowe oraz inwestycyjne.
NewWeb S.A. jest innowacyjną agencja PR, która świadczy szeroką gamę usług z zakresu PR, IR, a także marketingu.