• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Polman pozyskuje nowego inwestora

Spółka Polman S.A. poinformowała o wejściu do jej akcjonariatu nowego inwestora finansowego - funduszu ABS Investment S.A. Oba podmioty zamierzają zacieśniać współpracę i realizować wspólnie nowe projekty.

ABS Investment S.A. po dokonaniu transakcji nabycia akcji Spółki Polman S.A. posiada obecnie 2.450.000 szt. akcji tego podmiotu, które stanowią 7,42% udziału w kapitale zakładowym oraz 5,10% udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA. Wejście funduszu do akcjonariatu Polman S.A. jest związane z bardzo dobrą oceną dotychczasowych osiągnięć tej Spółki i jej wyników finansowych oraz perspektyw dalszego rozwoju. ABS Investment S.A. realizuje wspólnie z Polman S.A. projekt Grupa Investoria, która zajmuje się prowadzeniem i rozwijaniem systemów oraz serwisów internetowych przeznaczonych dla inwestorów i spółek publicznych, m.in. AlertSerwis.pl, RaportySpolek.pl oraz NewConnector.pl. Obie Spółki planują realizację kolejnych projektów w obszarze innowacyjnych technologii informatycznych.

„Pojawienie się nowego, znaczącego Akcjonariusza jest naturalną konsekwencją aktywności POLMAN S.A. w obszarze działań zmierzających do rozwoju firmy i dywersyfikacji prowadzonej działalności. Dla nas jest to również potwierdzenie zainteresowania naszą Spółką w kontekście dynamicznego rozwoju Działu Nowoczesnych technologii IT oraz atrakcyjności portfolio produktów, w tym także projektu Grupy Investoria, w który jesteśmy zaangażowani wspólnie z nowym inwestorem. ABS  Investment S.A. z opinią solidnego partnera i inwestora finansowego jest również gwarantem rzetelnej realizacji zamierzonych celów rozwojowych. Dzięki współpracy z ABS Investment S.A. możliwe będzie zwiększenie wiarygodności rozwijanych i realizowanych aktualnie projektów przez dostęp do nowych inwestorów.” - komentuje Mariusz Nowak, Prezes Zarządu Polman S.A.

„Decyzja o pojawieniu się w akcjonariacie Polman S.A. wynikała z kilku powodów. Po pierwsze, podoba mi się model biznesowy tej spółki i dobrze oceniam sposób jej zarządzania. Po drugie, w mojej ocenie spółka jest niedowartościowana i mało zauważana przez rynek, zwłaszcza w kontekście jej dojrzałości biznesowej. Po trzecie, dostrzegam spory potencjał wzrostu jej wartości w perspektywie 2-3 lat. Nie bez znaczenia był również fakt, że ABS Investment S.A. wspólnie z Polman S.A. uczestniczy w projekcie Investoria, który oprócz aspektu finansowego ma również charakter promocyjny polskiego rynku kapitałowego.” - dodaje Sławomir Jarosz, Prezes Zarządu ABS Investment S.A.

ABS Investment S.A. to Spółka notowana na rynku NewConnect oraz Catalyst, która prowadzi działalność w obszarze inwestycji kapitałowych. Specjalizuje się ona w inwestycjach w firmy działające w niszowych branżach, mające już rozwinięty biznes, o ponadprzeciętnej oczekiwanej stopie zwrotu.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.