• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Robinson Europe S.A. kończy rok z najwyższym zyskiem w historii

Spółka Robinson Europe S.A. zakończyła rok obrotowy 2016/2017 zyskiem netto w wysokości 1.779 tys. zł, a jej przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 14.988 tys. zł. Emitent osiągnął w minionym roku istotny wzrost rentowności dzięki realizacji założeń strategii rozwoju.

W samym 4 kw. roku obrotowego 2016/2017 Spółka wypracowała zysk netto sięgający 673 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży na poziomie 2.907 tys. zł. W analogicznym okresie ubiegłego roku Emitent miał stratę netto w kwocie 36 tys. zł, a jego przychody netto ze sprzedaży wyniosły 2.670 tys. zł. Na wzrost rentowności Robinson Europe S.A. wpływają przede wszystkim skuteczne działania w zakresie zwiększenia efektywności komunikacji oraz wymiany informacji pomiędzy handlowcami działającymi w terenie a centralą Spółki, jak również optymalizowanie procesów obsługi magazynowej. Emitent realizuje także spójny program w obszarze promocyjno-marketingowym. Stabilny wzrost sprzedaży jest odnotowywany w segmencie wędkarstwa i to zarówno na rynku polskim, jak i w ujęciu całościowym.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyników finansowych osiągniętych w samym 4 kwartale, jak również w całym roku obrotowym 2016/2017. Udało nam się zwiększyć sprzedaż o kilka punktów procentowych oraz wypracować zysk netto wyższy o ponad 300%, co stanowi o ogromnym wzroście rentowności. Odnotowujemy stabilny wzrost przychodów w segmencie wędkarstwa, głównie na rynku krajowym. Dzięki podejmowanym działaniom prorozwojowym m.in. w zakresie poprawiania komunikacji i przepływu informacji pomiędzy handlowcami terenowymi a centralą Spółki oraz optymalizowaniu procesów gospodarki magazynowej powinniśmy utrzymać trend wzrostowy w kolejnych kwartałach.” - ocenia Paweł Busz, Członek Zarządu Spółki Robinson Europe S.A.

W IV kw. roku obrotowego 2016/2017 Robinson Europe S.A. dokonała także aktualizacji wartości aktywów finansowych - akcji notowanej na rynku NewConnect spółki Outdoorzy S.A. Emitent posiadał na koniec IV kwartału roku obrotowego 2016/2017 4.400.000 szt. akcji tego podmiotu. Ich kurs na koniec października 2017 r. wynosił 0,48 zł. Zarząd Robinson Europe S.A. bardzo dobrze ocenia decyzję o upublicznieniu Outdoorzy S.A. na alternatywnym rynku oraz działania podejmowane przez tą spółkę w celu umacniania pozycji rynkowej i budowania zasięgu.

„Wzrost kursu akcji Outdoorzy S.A. notowanej na rynku NewConnect umożliwił nam dokonanie aktualizacji wartości tej inwestycji. Po ponad roku od debiutu tej spółki na alternatywnym rynku mogę z całą pewnością powiedzieć, że decyzja o upublicznieniu była słuszna. Outdoorzy cały czas utrzymują wysoką dynamikę wzrostu sprzedaży zarówno w segmencie detalicznym, jak i hurtowym. Spółka ta realizuje efektywne działania marketingowe, które pozwalają na zwiększenie zasięgu jej sklepu internetowego oraz docieranie z jego ofertą do nowych klientów.” - dodaje Paweł Busz.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.