• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Dobre wyniki Robinson Europe

Spółka Robinson Europe S.A. wypracowała 496 tys. zł zysku netto w 3 kw. roku obrotowego 2016/2017 przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 4.386 tys. zł. Po trzech kwartałach Spółka zanotowała 1.106 tys. zł zysku netto, co jest najlepszym wynikiem w całej jej historii.

Osiągnięte przez Emitenta wyniki finansowe wykazują wyraźny wzrost w ujęciu rdr., bowiem w 3 kw. roku obrotowego 2015/2016 zysk netto wyniósł 212 tys. zł, a przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 4.251 tys. zł. Zysk netto zwiększył się zatem o ponad 133% w porównaniu z analogicznym kwartałem w poprzednim roku obrotowym, a przychody netto ze sprzedaży wzrosły o 3%. Narastająco, po trzech kwartałach roku obrotowego 2016/2017 zysk netto Robinson Europe S.A. zanotował blisko 133% wzrost z 475 tys. zł do 1.106 tys. zł. Jest to zarazem rekordowy wynik finansowy Spółki po trzech kwartałach roku obrotowego. Największy wpływ na istotną poprawę wyników Emitenta ma umacnianie pozycji rynkowej w segmencie wędkarstwa i wzrost sprzedaży zarówno na rynku polskim, jak i w eksporcie. Robinson Europe S.A. realizuje działania mające na celu optymalizowanie i dostosowanie oferty handlowej do oczekiwań rynkowych, dzięki czemu pomimo stale rosnącej konkurencji w branży, Spółka jest w stanie zwiększać przychody oraz zyski.

„Nasze wyniki finansowe po trzech kwartałach roku obrotowego 2016/2017 należy uznać za ogromny sukces, bowiem pomimo coraz trudniejszego rynku potrafimy odnotowywać wzrost sprzedaży oraz rekordowe zyski. Szczególny nacisk kładziemy na rozbudowę asortymentu i jego dopasowanie do potrzeb naszych klientów. Nie bez znaczenia dla wyników finansowych Spółki pozostaje również realizowanie działań w obszarze usprawnień organizacyjnych zarówno na linii we współpracy z handlowcami, jak i obsługi magazynowej. Jesteśmy przekonani, że przyjęty kierunek rozwoju pozwoli nam stale poprawiać wyniki finansowe oraz umacniać pozycję rynkową w branży.” - podkreśla Paweł Busz, Członek Zarządu Spółki Robinson Europe S.A.

W sierpniu 2017 r. Spółka podpisała umowy kredytowe z Bankiem Zachodnim WBK S.A. Pozyskane przez Emitenta kredyty zastąpią poprzednie umowy kredytowe z Alior Bank S.A. i zapewnią mu stabilne finansowanie bieżącej działalności w długoterminowej perspektywie. Nowe kredyty zostały zawarte na korzystniejszych dla Spółki warunkach, co wpłynie także bardzo pozytywnie na jej wyniki finansowe.

Zarząd Robinson Europe S.A. w sierpniu br. podjął również Uchwałę o odstąpieniu od sprzedaży bądź wniesienia aportem do innego podmiotu wyodrębnionej funkcjonalnie, organizacyjnie i finansowo zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki w postaci działu sportowego. Decyzja ta jest uwarunkowana względami podatkowymi, m.in wątpliwościami interpretacyjnymi jednostki stanowiącej zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym potencjalnym ryzykiem związanym z możliwością odmiennej interpretacji zorganizowanej części przedsiębiorstwa przez organy podatkowe oraz brakiem możliwości wyeliminowania tego ryzyka. Dział sportowy będzie nadal funkcjonował w ramach Emitenta. Robinson Europe S.A. przeprowadzi analizy w zakresie oferowanego asortymentu w segmencie sportowym, które mają pozwolić na optymalizację oferty handlowej poprzez dobór produktów pozwalających na osiąganie wyższej marżowości. Zarząd Spółki liczy, że przełoży się to tym samym na wzrost rentowności w ramach prowadzonej działalności w zakresie działu sportowego.

„Przeprowadzone analizy mają nam pomóc zoptymalizować ofertę handlową w segmencie sportowym, dzięki czemu powinniśmy odnotować wzrost rentowności w tym obszarze biznesowym. Liczymy także, że poprzez pozyskanie nowych kredytów i zastąpienie nimi naszych dotychczasowych, uda nam się zmniejszyć koszty finansowe, co nie pozostanie bez wpływu na wyniki finansowe Spółki. Kompleksowo realizowane przez nas działania w wielu obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa, m.in. handlowym, biznesowym, finansowym czy zarządczym, umożliwią nam utrzymanie dalszego wzrostu wartości Spółki.” - zakończył Paweł Busz.

Prognoza finansowa Robinson Europe S.A. na rok obrotowy 2016/2017 zakłada, że wartość przychodów ze sprzedaży wyniesie 16 mln zł. Z kolei zysk brutto ma się ukształtować w przedziale od 2,5 do 2,8 mln zł. Spółka w lipcu 2017 r. wypłaciła także po raz pierwszy w historii dywidendę w wysokości 0,05 zł na akcję.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.