• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI1.9%
Bezrobocie7.7%
PKB4.0%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.73%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Huckleberry Games S.A. ponad 2 mln zł w ofercie publicznej

Spółka Huckleberry Games S.A. zakończyła ofertę publiczną akcji, z której pozyskała blisko 2,05 mln zł. Poznańskie studio wyznaczyło także termin debiutu swojej gry „Edengrad” na listopad 2016 r.

W ramach przeprowadzonej oferty publicznej Spółka dokonała przydziału 102.439 szt. akcji serii E, na które zapisy złożyło 133 inwestorów. Cena emisyjna wynosiła 20,00 zł za 1 akcję. Środki pozyskane przez Huckleberry Games S.A. w wysokości prawie 2,05 mln zł zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier na komputery PC, konsole i urządzenia VR oraz na przygotowanie aplikacji mobilnej do gry „Edengrad”. Spółka planuje zadebiutować na rynku NewConnect na początku 2017 r.

Zarząd Spółki jest pełen optymizmu, że udało się pozyskać kapitał na kolejne produkcje oraz na dalszy rozwój gry „Edengrad”. W tym momencie jesteśmy w trakcie pozyskiwania nowych fachowców w dziedzinie produkcji oraz projektowania gier wideo. Nowe gry to duże wyzwanie dla Spółki, ale mogą one pomóc uplasować ją w czołówce liderów gier MMO oraz VR. Mamy nadzieję, że wejście na NewConnect zwiększy rozpoznawalność Huckleberry Games S.A. na rynku oraz pozwoli zaistnieć w czołówce polskich spółek zajmujących się produkcją gier wideo.” - ocenia Patryk Borowski, Prezes Zarządu Spółki Huckleberry Games S.A.

Huckleberry Games S.A. podała również termin debiutu gry „Edengrad”. Produkcja ta trafi do sprzedaży w listopadzie br. Gra „Edengrad” została po raz kolejny zaprezentowana podczas targów Poznań Game Arena Spółka, które odbywały się w dniach 21.10-23.10.2016 r. Gra poznańskiego studia została po raz kolejny bardzo dobrze odebrana przez uczestników Poznań Game Arena i Spółka wiąże z tą produkcją ogromne nadzieje.

W ostatnim czasie Huckleberry Games S.A. poinformowało, że projekty przez Spółkę w Konkursie w ramach Programu sektorowego „GameINN”, finansowanego ze środków w ramach Działania 1.2 „Sektorowe programy B+R” POIR, przeszły już pozytywnie ocenę formalną oraz ocenę merytoryczną indywidualną i zostały skierowane do oceny panelowej, będącej ostatnim etapem Konkursu, który wyłoni projekty rekomendowane do otrzymania dofinansowania. Poznańskiego studio planuje zrealizować dwa projekty, których łączna wartość wynosi prawie 3,5 mln zł. Program sektorowy GameINN został zainicjowany przez Porozumienie Polskie Gry i ma on na celu zwiększenie konkurencyjności krajowego sektora producentów gier wideo na rynku globalnym w perspektywie roku 2023. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach pierwszego konkursu Programu GameINN wynosi 80 mln zł.

Huckleberry Games S.A. zajmuje się produkcją innowacyjnych gier typu MMORPG i pracuje obecnie na produkcją wieloosobowej gry o nazwie „Edengrad”. Premiera tej gry została zaplanowana na koniec 2016 r. Spółka do produkcji swoich gier wykorzystuje nowoczesny silnik unity3d. Serwer użyty przy produkcji gry „Edengrad” jest autorską technologią Spółki, a metody w nim wykorzystane są innowacyjne na skalę światową. Spółka chce również przygotować aplikację mobilną dla graczy „Edengradu”, w której będą się oni komunikowali z innymi graczami oraz otrzymywali powiadomienia o akcjach dziejących się w grze m.in. rozpoczęciu wojen, sprzedanym przedmiocie na aukcji (w grze) oraz promocjach w sklepie z przedmiotami premium. Strategia Rozwoju Huckleberry Games S.A. zakłada dalsze realizowanie bardzo innowacyjnych gier. W najbliższym czasie Spółka będzie zajmował się produkcją gry „Edengrad: Arena”, która będzie przeznaczona na urządzenia VR. Następną bardzo ważną produkcją studia Huckleberry Games S.A. będzie gra RPG „Stay Hungry” przeznaczona na komputery PC oraz konsole. Jej premiera w wersji Early Access została planowana na rok 2017/2018.

Jednym z Akcjonariuszy Huckleberry Games S.A. jest notowany na rynku NewConnect fundusz kapitałowy - ERNE VENTURES. W lutym 2015 r. fundusz zainwestował w Huckleberry Games S.A. środki, które umożliwiły Spółce realizację prac nad rozwojem gry „Edengrad”.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Financial Markets Center Management Sp. z.o.o działa na rynku ogólnopolskim już od 2005 roku. W swojej ofercie posiada m.in. doradztwo strategiczne, walutowe oraz inwestycyjne.
NewWeb S.A. jest innowacyjną agencja PR, która świadczy szeroką gamę usług z zakresu PR, IR, a także marketingu.