• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima z dofinansowaniem

BioMaxima S.A. otrzymała dofinansowanie z PARP-u w ramach Działania 1.4 „Wzór na konkurencję”. Spółka w dalszym ciągu zwiększa wartość przychodów ze sprzedaży i od początku 2016 r. ich wartość wyniosła 9.539 tys. zł.

BioMaxima S.A. otrzymała pozytywną akceptację złożonego wniosku o dofinansowanie z PARP-u w ramach działania 1.4 „Wzór na konkurencję” na realizację projektu: „Wykorzystanie procesu projektowania wzorniczego drogą do zwiększenia potencjału innowacyjnego przedsiębiorstwa BioMaxima S.A.” Wartość dotacji wynosi ponad 99 tys. zł, co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych całego projektu. Uzyskanie powyższego dofinansowania w I etapie konkursu jest warunkiem koniecznym do ubiegania się o dofinansowanie w II etapie, w którym maksymalne dofinansowanie wynosi 3 mln zł (60% kosztów kwalifikowanych). Emitent zamierza przystąpić do drugiego etapu konkursu. Dzięki pozyskanym środkom w pierwszym etapie Spółka opracuje strategię wzorniczą, która będzie zawierała m.in. ocenę poziomu wykorzystywania wzornictwa w Spółce, opis potencjału w zakresie wykorzystywania wzornictwa, opis zidentyfikowanych problemów wzorniczych oraz rekomendacje działań wraz z ich szacunkowym kosztorysem.

Jest to pierwszy z naszych wniosków o dofinansowanie, który otrzymał pozytywną rekomendację. W kolejce czekają kolejne. Akurat ten wniosek był o tyle istotny, bowiem pozwoli nam ubiegać się o znacznie wyższe środki w etapie drugim. Przyczyni się on do rozwoju własnej oferty w różnych grupach produktowych - nowe aparaty hematologiczne i biochemiczne z unikatową linią wzorniczą oraz własnymi rozwiązaniami technologicznymi; aparaty jonoselektywne ISE; testy i podłoża mikrobiologiczne. Pozwoli on również na udoskonalenie procesów produkcyjnych poprzez wprowadzenie nowych technologii i urządzeń oraz wyposażenia pozwalającego na utworzenie linii montażowej.” - komentuje Henryk Lewczuk Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

Zarząd Emitenta podjął Uchwałę o rekomendacji ZWZA Spółki, które odbędzie się w dniu 29.06.2016 r., wypłaty dywidendy z zysku za 2015 r. w wysokości 0,20 zł na jedną akcje, co stanowi dwukrotność wypłaconej dywidendy w roku ubiegłym. Proponowanym dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 31.08.2016 r. Natomiast jej wypłata na nastąpić w dniu 16.09.2016 r. Rada Nadzorcza Spółki pozytywnie zaopiniowała propozycję Zarządu w sprawie podziału zysku za 2015 rok. Akcjonariusze mogą otrzymać łącznie 608 tys. zł, co stanowi blisko 42% zysku netto wypracowanego przez BioMaxima S.A. w 2015 r. Spółka zakończyła miniony rok zyskiem netto w kwocie 1.455 tys. zł przy przychodach ze sprzedaży wynoszących 23.085 tys. zł.

Po pięciu miesiącach ubiegłego roku przychody netto ze sprzedaży Emitenta wynosiły 8.943 tys. zł, a w więc ich tegoroczna wysokość wykazuje blisko 7% wzrost w ujęciu rdr. BioMaxima S.A. regularnie wygrywa postępowania przetargowe, których wartość w okresie styczeń-maj 2016 r. sięgnęła już 3.944 tys. zł wobec 2.881 tys. zł. rok wcześniej. Ponad 37% wzrost w tym segmencie pozwala Zarządowi Spółki z dużym optymizmem spoglądać na wyniki finansowe w kolejnych kwartałach. Emitent prowadzi także aktywne działania w zakresie rozwoju eksportu i w maju br. otrzymał pierwsze zamówienia od nowych dystrybutorów z Indonezji, Afganistanu, dwóch z Pakistanu, Peru oraz z Niemiec. Współpraca z nowymi dystrybutorami powinna zaowocować dalszym wzrostem sprzedaży na rynkach zagranicznych.

Dobry poziom sprzedaży w maju jest kontynuacją pozytywnego trendu wzrostu przychodów na niełatwym przecież rynku. Bardzo dobre wyniki w zakresie wygrywanych przetargów tylko umacniają ten trend. Liczymy również na skokowy wzrost eksportu po wprowadzeniu do produkcji własnego analizatora biochemicznego.” - dodaje Piotr Rubaj, V-ce Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.


 

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.