• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Telgam wychodzi na plus

Aleksander Stojek, prezes zarządu Telgam S.A.

Telgam S.A. znacznie poprawił swe wyniki w pierwszym kwartale tego roku. W porównaniu do skromnego zarobku rok temu, teraz Spółka finiszowała z zyskiem netto w kwocie ponad 142 tys. zł.

W dokumencie zarząd Spółki stwierdza, że zwyżka obrotów to efekt realizowanej strategii rozwoju własnej sieci sprzedaży usług internetowych, telewizyjnych, a także poprawy sprzedaży w segmencie klientów biznesowych. To właśnie ten ostatni czynnik ma zapewnić Emitentowi większą stabilność obrotów.

Spółce udało się również wygrać kilka przetargów na realizację kompletnych systemów teletechnicznych, co również nie pozostało bez wpływu na wygenerowany poziom obrotów.

Co mówią liczby? W I kwartale Telgam odnotował 479 tys. zł przychodów ze sprzedaży, czyli około 139 tys. zł więcej r/r. Co ciekawe, Spółce udało się przy tym ograniczyć koszty działalności – główne oszczędności widnieją przy zużyciu materiałów oraz energii i amortyzacji. W efekcie wynik na sprzedaży okazał się istotnie lepszy niż rok wcześniej. Ten wzrósł bowiem z minus 11 do plus 142 tys. zł. Podobną tendencję odnajdziemy w przypadku zysku EBIT. Ten wyniósł bowiem 142 tys. zł wobec 9 tys. zł straty poprzednio. Ostateczny wynik netto ukształtował się na poziomie 142 tys. zł, co oznacza, że był wyższy o prawie 24 razy r/r.

Telgam poprawił także przepływy operacyjne. Wzrosły one z -26 do 334 tys. zł, podczas gdy z -39 do -352 spadły przepływy inwestycyjne. Wskażmy jednak, że istotnie lepiej kształtowały się przepływy finansowe, gdzie widniało 756 tys. zł (poprzednio -31 tys. zł).

W komentarzu czytamy, że na wyniki netto wpływał głównie wzrost obrotów i utrzymanie amortyzacji oraz kosztów na niskim poziomie (co wynikało m.in. z renegocjacji umów z dostawcami usług). Zarząd odniósł się również do wzmożonych nakładów na wynagrodzenia i usługi obce (te pierwsze wzrosły ze 104 do 126 tys. zł, a drugie ze 100 do 108 tys. zł). Otóż jak dowiadujemy się z dokumentu, wynikało to z prac przygotowawczych do inwestycji rozbudowy sieci światłowodowych.

 

Telgam to podmiot o dość wysokim poziomie tzw. free-float’u. Otóż aż 57,03 proc. instrumentów znajdowało się w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych. Reszta papierów (42,97 proc.) należała do Aleksandra Stojka, czyli prezesa zarządu.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.