• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Nowe akcje Telgamu

Spółka wyemituje nowe instrumenty w ramach kapitału docelowego. Ciekawie prezentuje się to, po jakiej cenie zaproponuje je inwestorom.

Władze Emitenta podały w dzisiejszym komunikacie, że podjęły uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o kwotę 660 tys. zł, do 2,38 mln zł. Dodajmy, że obecnie statut Telgamu daje zarządowi uprawnienie do zwyżki kapitału o 1,02 mln zł, właśnie do 2,38 mln zł, przy czym już w połowie stycznia tego roku władze raz wykorzystały to upoważnienie (wtedy wyemitowano 3,6 mln papierów serii E).

Teraz Telgam dokona emisji 6,6 mln instrumentów oznaczonych serią E, co spowoduje zwyżkę kapitału właśnie o 660 tys. zł. Spółka zaraportowała, że prawo poboru dla dotychczasowych posiadaczy akcji zostanie wyłączone, a cała operacja przybierze formę oferty prywatnej. Papiery mają być pokryte w formie pieniężnej i być obejmowane po 0,24 zł za akcję. Oznacza to więc, że to poziom o jedną piątą wyższy od bieżącego kursu, choć warto pamiętać, że jeszcze na początku grudnia notowania znajdowały się jeszcze mniej więcej w tych okolicach.

Spółka spodziewa się najwidoczniej dość szybkiego dopięcia kwestii związanych z emisją, ponieważ umowy objęcia walorów mają być podpisane jeszcze do końca tego roku, więc to dość krótki okres.

Zarząd uzasadnia, że środki mają posłużyć do płynnej realizacji projektów inwestycyjnych, które są współfinansowane przez Unię Europejską i które polegają na budowie i rozwoju sieci światłowodowych. Mają one zwiększyć zasięg działalności Telgamu i docelowo powiększyć wartość Spółki. Co ciekawe, Telgam podał również, że w okresie roku od podjęcia uchwały o podwyższeniu kapitału (czyli od dziś) nie zamierza wprowadzać nowych akcji na rynek NewConnect.

 

Telgam to lokalny dostawca internetu, telewizji i telefonii, a także rozwiązań IT. W tym roku, a konkretnie po jego dziewięciu miesiącach, Spółka zanotowała 1,26 mln zł przychodów, generując 217 tys. zł EBIT i 177 tys. zł zysku netto. Dodajmy, że w tym czasie Emitent uzyskał także 2,52 mln zł przepływów operacyjnych, co jest dobrym wynikiem.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.