• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Telgam ma kolejne środki na projekt

Walory Telgam S.A. zyskują na wartości już od kilku ostatnich miesięcy. W ostatnim komunikacie Spółka poinformowała o sukcesywnym zamknięciu subskrypcji nowych instrumentów.

Wczoraj inwestorzy dość intensywnie handlowali akcjami Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego Telgam S.A. Kurs Spółki przeżywał jednak trudne chwile i finalnie osunął się o 19,44 proc. do 0,29 zł, przy wzmożonych obrotach. Pod koniec poprzedniego tygodnia zarząd Emitenta podjął decyzję w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego o 360 tys. zł. Tym samym kapitał miał wzrosnąć z 1,36 do 1,72 mln zł w ramach emisji do 3,6 mln papierów serii E, o wartości nominalnej 0,1 zł każda. Dotychczasowi akcjonariusze zostali pozbawieni prawa poboru, a operacja miała zostać przeprowadzona w ramach subskrypcji prywatnej.

Środki pozyskane z emisji Spółka ma zamiar przeznaczyć na realizację projektów inwestycyjnych budowy sieci światłowodowych, które współfinansowane są przez Unię Europejską. Pod koniec grudnia projekt Emitenta ("Szerokopasmowy Internet nowej generacji w powiecie jasielskim") uzyskał pozytywną weryfikację merytoryczną i znalazł się na liście wniosków, które zostały zarekomendowane do udzielania wsparcia od PARP. Chodzi o budowę sieci światłowodowej o przepustowości co najmniej 30 MB/s na terenie sześciu miejscowości powiatu jasielskiego wraz z podłączeniem ich do węzła Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej. Całkowita wartość projektu to 7,9 mln zł, z czego Telgam ubiega się o otrzymanie 4,5 mln zł w formie dotacji.

Wczoraj władze Telgam S.A. przekazały graczom informację o zakończeniu subskrypcji prywatnej wyemitowanych akcji serii E. Jak wspominaliśmy we wstępie, Emitent zaoferował inwestorom 3,6 mln walorów i wszystkie te instrumenty zostały objęte przez 3 osoby. Co ważne, były one obejmowane po 0,21 zł za sztukę, więc Spółka pozyskała w ten sposób 756 tys. zł.

Cena, po jakiej objęto papiery była nieco niższa od ostatniego kursu. Być może to właśnie to spowodowało przecenę papierów Emitenta.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.