• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Surfland pokłada duże nadzieje w segmencie "security"

Spółka Surfland Systemy Komputerowe zakończyła 2018 r. zyskiem EBITDA w wysokości 66 tys. zł, a jej przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 3.322 tys. zł. Głównym katalizatorem rozwoju SSK S.A. ma być segment security i oferowanie rozwiązań do ochrony danych na każdym etapie ich przetwarzania w systemach informatycznych.

Emitent zanotował w 4 kw. 2018 r. przychody netto ze sprzedaży w kwocie 772 tys. zł oraz zysk EBITDA na poziomie 32 tys. zł. W analogicznym okresie ub. roku przychody netto ze sprzedaży Spółki sięgnęły 895 tys. zł. SSK S.A. zrealizowała w znaczącym stopniu zaktualizowane prognozy finansowe na 2018 r., które zakładały osiągnięcie przychodów netto ze sprzedaży w przedziale od 3.300 tys. zł do 3.400 tys. zł oraz zysku EBITDA w przedziale od 60 tys. zł do 85 tys. zł. W minionym roku Spółka oprócz dwóch głównych segmentów biznesowych, a mianowicie usług serwisowych oraz integracji systemów IT, świadczyła także usługi w obszarze audytów zgodności z RODO. Emitent notuje stałą poprawę wyników finansowych dzięki bieżącej analizie rentowności projektów oraz racjonalnemu wykorzystaniu posiadanych zasobów ludzkich i finansowych. Zarząd SSK S.A. jest przekonany, że utrzymanie przyjętych kierunków rozwoju oraz podejmowanych działań restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych pozwoli osiągnąć Spółce trwałą rentowność.

„Pomimo trudnego roku dla dużych integratorów rozwiązań IT, co widać po ich wynikach finansowych i problemach w bieżącym funkcjonowaniu, dzięki optymalizacji posiadanych zasobów i dyscyplinie finansowej byliśmy w stanie przeciwstawiać się niekorzystnym trendom w branży i wypracować w kolejnym roku zysk EBITDA. Na podkreślenie zasługuje również przeprowadzona z sukcesem migracja naszych zasobów do itQ Data Center we Wrocławiu, będącego jednym z największych centrów przetwarzania danych w Europie Środkowej. Zmiana ta w mojej ocenie ma pozytywny wpływ na niezawodność i jakość świadczonych przez nasz zespół usług oraz w pełni zaspokaja aktualne i przyszłe potrzeby biznesowe naszej organizacji.” - podkreśla Bogusław Bartoń, Prezes Zarządu Spółki Surfland Systemy Komputerowe S.A.

Spółka po wielu badaniach rynkowych oraz dogłębnych analizach określiła, że jej dalszy rozwój będzie oparty o nowy segment security, należący do najszybciej rosnących obszarów w branży IT. Emitent zbudował bardzo mocne kompetencje w zakresie ochrony danych na każdym etapie ich przetwarzania w systemach informatycznych i nawiązał współpracę biznesową z wieloma Partnerami. Do najważniejszych kompetencji SSK S.A. można zaliczyć przede wszystkim wdrażanie systemów kontroli dostępu do danych, przygotowywanie rozwiązań i procedur archiwizacji, tworzenie kopii zapasowych oraz dostarczanie wiedzy i usługi na temat trwałego kasowania i bezpiecznej utylizacji nośników. Spółka wykonuje również audyty bezpieczeństwa przetwarzania danych w systemach informatycznych oraz świadczy usługi doradcze w procesie wdrażania polityk bezpieczeństwa i szkoleniowe w zakresie ochrony firmowych danych. Zarząd SSK S.A. bardzo dobrze ocenia potencjał wzrostu segmentu security oraz jego wpływu na budowanie wartości Spółki i dalszą poprawę wyników finansowych.

„Wiedza i doświadczenie wyniesione z realizacji licznych audytów bezpieczeństwa przetwarzania danych oraz wieloletniej realizacji usług opieki serwisowej dla grona kilkudziesięciu klientów Spółki stworzyły silny fundament pod przygotowanie kompleksowej oferty w obszarze bezpieczeństwa przetwarzania danych dedykowanej firmom z sektora MŚP. Oferta obejmuje zarówno rozwiązania sprzętowo-systemowe, jak i aplikacyjne. Dotarliśmy już z naszą propozycją do dotychczasowych klientów, a za moment ruszamy z kampanią marketingową ukierunkowaną na pozyskanie nowych.” - dodaje Prezes Bartoń.

SSK S.A. w obszarze security posiada własny produkt o nazwie ODO Backup Cloud będący zaawansowanym rozwiązaniem do backupu online, które pozwala na nielimitowane zabezpieczenie komputerów, baz danych, serwerów fizycznych i wirtualnych oraz urządzeń mobilnych. Narzędzie to oferuje maksymalne zabezpieczenie danych, bowiem jeszcze przed wysyłką do data center są one szyfrowane za pomocą algorytmu AES256. Wszystkie dane są przechowywane w bezpiecznym centrum danych, a ODO Backup jest elastycznym i prostym do zabudżetowania modelem subskrypcji.

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.