• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Cherrypick Games przyspiesza produkcję

Spółka Cherrypick Games rozpoczęła prace nad nową grą o roboczym tytule „Crime Stories”, która będzie kolejnym kluczowym projektem spółki po „My Hospital” i "My Beauty Spa: Stars & Stories". Zgodnie z Memorandum Informacyjnym produkcja gry zaplanowana była na 2019 r., jednak dzięki udanej komercjalizacji „My Hospital”, zespół rozpocznie prace rok wcześniej.

"Crime Stories" to gra z gatunku "visual novel", które zyskują coraz większą popularność wśród użytkowniczek urządzeń mobilnych. W nowej produkcji gracze zaangażują się w mroczne śledztwa, które przepełnione będą zwrotami akcji, a także barwną i zagadkową historią. Gracz będzie miał realny wpływ na losy rozgrywki i do samego końca nie będzie mieć pewności jak skończy się śledztwo, którym kieruje.

„W odróżnieniu od filmów czy seriali, w grach visual novel użytkownik nie pozostaje pasywnym odbiorcą lecz współtworzy scenariusz. Spoczywają na nim wybory, od których zależne będą losy historii. Nawet najmniejszy element układanki może okazać się kluczowy dla rozgrywki.” - powiedział Michał Sroczyński, Game Director Cherrypick Games. Jak dodaje – „Visual novel to gatunek angażujący i przywiązujący gracza na długi czas. Tego typu rozrywka zyskuje coraz większą popularność, w tym w szczególności w naszej grupie docelowej.”

Wcześniejsze rozpoczęcie produkcji gry o roboczym tytule „Crime Stories” jest możliwe m.in. dzięki komercjalizacji największej dotychczasowej produkcji Cherrypick – „My Hospital”, poprzez sprzedaż wszystkich praw do gry. Zgodnie z umową warszawskie studio otrzyma od Kuu Hubb Oy 2,6 mln euro, a nabywca przejmie koszty utrzymania, marketingu i rozwoju gry. Jednocześnie Spółka zachowała prawo do potencjalnego udziału w przyszłych dochodach gry.

„Tworzymy gry Free2Play, które odpowiadają na zapotrzebowanie użytkowników. Dzięki dokładnej obserwacji trendów rynkowych i analizie big data, wiemy, że kobiety w wieku 20-40 lat interesują się najczęściej tematami z kategorii beauty, fashion i crime, dlatego tworzymy gry dopasowane do ich potrzeb. Jeszcze w tym roku do graczy trafi nasza najbardziej wyczekiwana gra „My Beauty Spa: Stars & Stories”. Względem tego tytułu mamy duże oczekiwania  i wierzymy, że będzie to jeszcze większy sukces niż „My Hospital”. Jednak już teraz myślimy o kolejnej produkcji, tym razem w tematyce detektywistycznej. Analiza trendów pokazuje, że kategoria ta może szybko rosnąć w kolejnych latach” – komentuje Marcin Kwaśnica, Prezes Cherrypick Games.

Cherrypick Games pracuje obecnie nad czterema grami. 12 marca rozpoczął się tzw. softlaunch gry „MatchUp Friends”. Gra została wydana na kilku wybranych rynkach, w celu zbadania reakcji i zachowań graczy. Już dziś wiadomo, że produkcja wyróżnia się ponadprzeciętną retencją graczy. Równocześnie Cherrypick Games tworzy kolejny projekt dedykowany kobietom - „Hollywood Inc.”. Najważniejszym projektem, który zostanie wydany jeszcze w tym roku, jest dla spółki „My Beauty Spa: Stars & Stories”.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.