• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

SSK S.A. - ponad pół miliona złotych z nowej emisji

Spółka Surfland Systemy Komputerowe S.A. przeprowadziła emisję akcji serii J, z której pozyskała ponad 566 tys. zł. Emitent przeznaczy te środki m.in. na zwiększenie kapitału obrotowego oraz modernizację zaplecza technicznego.

Spółka zakończyła emisję akcji serii J, w ramach której inwestorzy objęli łącznie 566.200 szt. akcji po cenie emisyjnej wynoszącej 1,00 zł za jedną akcję. SSK S.A. pozyskała w ten sposób środki w wysokości ponad 566 tys. zł, które przeznaczy przede wszystkim na zwiększenie kapitału obrotowego, co przełoży się na poprawę płynności finansowej i zdolności do realizacji dużych projektów oraz wpłynie korzystnie na optymalizację struktury zadłużenia. Emitent zamierza również zmodernizować swoje zaplecze techniczne, rozbudować zespół sprzedażowy i merytoryczny, a także poszerzać kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa. Zarząd Spółki jest przekonany, że dzięki zakończonej z sukcesem emisji akcji i pozyskaniu znaczących środków finansowych będzie w stanie realizować przyjętą strategię rozwoju.

„Środki pozyskane z emisji akcji serii J wpłynęły na poprawę finansowania bieżącej działalności oraz częściową realizację strategii dalszego rozwoju oferty rynkowej Spółki. Z drugiej strony uzyskana w wyniku emisji „odbudowa” kapitału własnego jest kluczowym warunkiem do przeprowadzenia planowanej, koniecznej restrukturyzacji finansowania Spółki. Większa dostępność i elastyczność instrumentów finansowych pozwoli na wzmocnienie zasobów i zdecydowane zwiększenie aktywności rynkowej warunkującej wzrost przychodów i marż.” - wyjaśnia Bogusław Bartoń, Prezes Zarządu Spółki Surfland Systemy Komputerowe S.A.

SSK S.A. wprowadziła na rynek całościową ofertę w zakresie przygotowania podmiotów do spełniania wymogów rozporządzenia RODO wykorzystując przy tym wiedzę i wieloletnie doświadczenia na polu doradztwa prawnego (partnerskie kancelarie prawne), informatyki oraz zarządzania projektami. W ten sposób uzyskany został efekt synergii, który pozwala planować oraz nadzorować proces przygotowań zarówno w warstwie organizacyjno-prawnej, jak i technologicznej. Drugim i równie perspektywicznym kierunkiem rozbudowy oferty Emitenta w obszarze technologiczno-produktowym jest platforma do tworzenia i zarządzania kopiami zapasowymi danych osobowych - ODO Backup. Spółka pracuje również nad zwiększeniem kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa i planuje zaoferować rynkowi komplementarne produkty i usługi w tym segmencie.

„Nowe kierunki rozwoju oferty produktowo-usługowej to naturalna odpowiedź na potrzeby rynku. Usługi związane z zapewnieniem szeroko pojętego bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych są atrakcyjną propozycją dla naszych dotychczasowych klientów, ale także znacząco poprawiają konkurencyjność Spółki w oczach potencjalnych odbiorców spoza aktualnego portfolio. Widać już efekty prowadzonych od jesieni ubiegłego roku działań handlowych, które zaowocowały pierwszymi rozpoczętymi projektami „RODO” u nowych klientów. W najbliższych miesiącach liczymy na pozyskanie kolejnych zleceń w miejscach, gdzie podjęte zostaną decyzje o inwestycjach w ochronę integralności administrowanych danych osobowych.” - dodaje Prezes Bartoń.

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.