• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

SSK nadal poprawia wyniki

Surfland Systemy Komputerowe S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2011 r., działająca w branży IT, osiągnęła 43 tys. zł zysku EBITDA w 2 kw. 2019 r., a jej przychody netto ze sprzedaży wyniosły w tym okresie ponad 699 tys. zł. Emitent utrzymuje wyraźną poprawę wyników finansowych w ostatnich kwartałach i prowadzi aktywne działania związane z pozyskiwaniem wysokomarżowych projektów biznesowych.

Spółka wypracowała w 2 kw. 2019 r. zysk EBITDA w kwocie 43 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 699 tys. zł. Rok wcześniej w drugim kwartale SSK S.A. miało stratę EBITDA w wysokości prawie 12 tys. zł, a przychody netto ze sprzedaży sięgnęły wówczas 832 tys. zł. W całym pierwszym półroczu 2019 r. Emitent zanotował zysk EBITDA na poziomie 122 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży w kwocie 1.529 tys. zł wobec zysku EBITDA wynoszącego 2 tys. zł i przychodów netto ze sprzedaży o wartości 1.695 tys. zł w analogicznym okresie 2018 r. Spółka obniżyła również półroczną stratę netto do zaledwie 12 tys. zł w 2019 r. z 216 tys. zł rok wcześniej. Zarząd SSK S.A. uznaje osiągnięte wyniki finansowe jak bardzo dobre i potwierdzające słuszność podejmowanych działań operacyjnych i biznesowych.

„Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że 2 kw. 2019 był kolejnym, czwartym z rzędu, w którym firma wypracowała dodatni zysk EBITDA. Ta powtarzalność dobitnie potwierdza, że Spółka na trwale osiągnęła stan równowagi finansowej i może kontynuować oraz podejmować działania, które zaowocują w przyszłości wypracowywaniem oczekiwanych przez akcjonariuszy zysków. Wyniki finansowe Spółki w pierwszym półroczu w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku świadczą o trwałym wzroście rentowności realizowanych projektów rynkowych i zdecydowanej poprawie efektywności wykorzystania posiadanych zasobów.” - mówi Bogusław Bartoń, Prezes Zarządu Spółki Surfland Systemy Komputerowe S.A.

Drugi kwartał 2019 r. przyniósł Spółce kilka ciekawych projektów wdrożeniowych. SSK S.A. zaprojektowało i dostarczyło komponenty systemu bezpieczeństwa sieciowego dla biur terenowych firmy Takenaka Europe GmbH Oddział w Polsce. Emitent zrealizował również dostawę zaawansowanych rozwiązań serwerowych dla dealera samochodowego Gall-ICM oraz producenta mebli WAJNERT Meble Sp. z o.o. Spółka sfinalizowała też transakcję sprzedaży portalu internetowego www.chmuranamiare.pl. SSK S.A. podejmuje działania mające na celu coraz lepsze lokowanie na rynku jego oferty usług i produktów w zakresie bezpieczeństwa przetwarzania i ochrony danych osobowych. Można do nich zaliczyć m.in. kontynuowanie dostosowania systemu SALESmanago do wymogów wynikających z aktualnie realizowanej strategii marketingowej, prowadzenie kampanii internetowej z wykorzystaniem systemu Google Ads mającej na celu zwiększenie ruchu na dedykowanej stronie produktowej www.odobackup.pl oraz publikacje w branżowych portalach o zrealizowanych projektach. Zarząd Spółki oczekuje pozytywnych rezultatów prowadzonych działań w postaci pozyskania nowych klientów i wzrostu przychodów w segmencie security.

„Mając na uwadze wieloletnią działalność jako integratora rozwiązań serwerowych i sieciowych oraz dostawcy kompleksowych usług opieki serwisowej Spółka posiada wizerunek doświadczonego i kompetentnego partnera w tym segmencie rynku. Realizowana od kilku miesięcy nowa strategia produktowa, bazująca na rozwiązaniach zapewniających bezpieczeństwo przetwarzania i ochronę danych osobowych, determinuje podejmowanie aktywności w obszarze marketingu internetowego. W ocenie Zarządu tylko takie działania w aktualnych uwarunkowaniach rynkowych są gwarantem zbudowania adekwatnego wizerunku i pozyskiwania nowych, potencjalnych klientów.” - zakończył Prezes Bartoń.

Na początku 2019 r. Spółka rozpoczęła działania handlowe w nowym segmencie biznesowym związanym z usługami ochrony danych i zaoferował swoim klientom rozwiązania do ochrony danych na każdym etapie ich przetwarzania w systemach informatycznych. Oferta SSK S.A. w tym obszarze jest bardzo szeroka i obejmuje m.in. wdrażanie systemów kontroli dostępu do danych, przygotowywanie rozwiązań oraz procedur archiwizacji, tworzenie kopii zapasowych, a także dostarczanie wiedzy i usługi na temat trwałego kasowania oraz bezpiecznej utylizacji nośników. Emitent przeprowadza także audyty bezpieczeństwa przetwarzania danych w systemach informatycznych oraz świadczy usługi doradcze w procesie wdrażania polityk bezpieczeństwa i szkoleniowe w zakresie ochrony firmowych danych.

Surfland Systemy Komputerowe S.A. działa na rynku informatycznym od 1998 r. i oferuje nowoczesne rozwiązania w zakresie technologii informatycznych, outsourcingu IT oraz cloud computingu. Emitent dostarcza również rozwiązania do ochrony danych na każdym etapie ich przetwarzania w systemach informatycznych. Spółka świadczy usługi dla przedsiębiorstw, instytucji, a także dla Jednostek Samorządu Terytorialnego. Surfland Systemy Komputerowe S.A. jest notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2011 r. W lipcu 2017 r. w akcjonariacie Spółki pojawił się nowy inwestor finansowy - ABS Investment S.A. W 2018 r. SSK S.A. zmieniła siedzibę i przeprowadziła migrację swoich zasobów do Data Techno Parku we Wrocławiu i funkcjonującego przy nim itQ Data Center, będącego jednym z największych centrów przetwarzania danych w Europie Środkowej.

Adam Witczak

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.