• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

LS Tech-Homes podsumowuje miniony rok.

Spółka LS Tech-Homes S.A. zakończyła 2017 r. zyskiem netto w wysokości ponad 1,2 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających blisko 36,2 mln zł. Spółka osiągnęła w minionym roku najlepsze wyniki finansowe w całej swojej historii.

W 4 kw. 2017 r. Emitent zanotował przychody netto ze sprzedaży na poziomie 13,01 mln zł wobec 0,73 mln zł w analogicznym kwartale 2016 r. Wypracowane przez LS Tech-Homes S.A. wyniki finansowe w całym 2017 r. były znacząco lepsze od 2016 r., kiedy to strata netto wyniosła 9,08 mln zł, a przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 4,61 mln zł. Osiągnięcie przez Spółkę takiej progresji wynikowej było możliwe dzięki rozbudowie portfela zamówień oraz realizacji pozyskanych kontraktów. Emitent kontynuuje również prowadzenie projektu budowy budynków mieszkalnych w Berlinie. Zarząd LS Tech-Homes S.A. jest zadowolony z wypracowanych przez Spółkę wyników finansowych i będzie dążył do ich jeszcze większej poprawy w kolejnych latach.

„Miniony rok był dla nas bardzo udanym okresem, co potwierdzają nie tylko same wyniki finansowe, ale i wzrost wartości portfela zamówień. Cały czas stawiamy na zwiększanie sprzedaży na rynkach zagranicznych, dążąc tym samym do umacniania pozycji rynkowej w segmencie budownictwa modułowego. Rozwój Spółki z pewnością nie byłby tak dynamiczny, gdyby nie zakończone z sukcesem emisje obligacji, z których pozyskane środki pozwalają nam na realizowanie zagranicznych projektów. Obecnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi kontrahentami i mamy nadzieję, że zakończą się one podpisaniem umów.” - podkreśla Mirosław Pasieka, Prezes Zarządu Spółki LS Tech-Homes S.A.

Spółka prowadzi aktywne działania handlowe i cały czas pracuje nad rozbudową portfela zamówień. Rezultatem tych działań było podpisanie protokołów negocjacyjnych z kontrahentami z Niemiec na wyprodukowanie, dostarczenie i zmontowanie domów modułowych wraz z niezbędną infrastrukturą. LS Tech-Homes S.A. oczekuje, że w najbliższych tygodniach negocjacje zostaną zakończone i podjęte zostaną decyzje w zakresie podpisania umów. Obecnie wartość portfela zamówień Emitenta kształtuje się na poziomie ok. 145 mln zł.

LS Tech-Homes S.A. pozyskuje środki na realizację zagranicznych kontraktów m.in. poprzez emisje obligacji. Z przeprowadzonych już 7 emisji obligacji Spółka pozyskała łącznie ponad 28 mln zł. Emitent terminowo reguluje wypłaty odsetek dla Obligatariuszy. W grudniu 2017 r. INTEGRA sp. z o.o. PROPERTY S.K.A. wykonała przysługujące jej prawa z posiadanych warrantów subskrypcyjnych i objęła 966.849 akcji serii J.  

LS Tech-Homes S.A. jest Spółką notowaną na rynku NewConnect od czerwca 2012 r. oraz liderem w produkcji paneli kompozytowych w technologii SIP w Europie, które są wykorzystywane do budowy jedno- i wielorodzinnych domów oraz obiektów przemysłowych. Dynamiczny rozwój Emitenta jest możliwy dzięki zapleczu produkcyjnemu w pięciu zakładach: w Czechowicach-Dziedzicach, Studzienicach, Pszczynie oraz dwóch fabrykach w Koniecwałdzie. Spółka planuje przenieść notowania swoich akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie. Jednym z głównych celów Emitenta jest dalsza ekspansja zagraniczna, bowiem oferowana przez niego technologia notuje bardzo wysokie zainteresowanie na rynkach zagranicznych, ponieważ cechuje się ona wysoką powtarzalnością standardu wykonania oraz niedostępną dla technik konwencjonalnych szybkością montażu i budowy.

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.