• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

LS Tech-Homes S.A. osiąga coraz wyższe zyski

LS Tech-Homes S.A. po trzech kwartałach 2017 r. zanotowała 5,4 mln zł zysku netto, a jej przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 23,1 mln zł. Emitent realizuje kontrakty znajdujące się w portfelu zamówień i liczy na bardzo udany 2018 r.

W samym 3 kw. 2017 r. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 669 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 6.642 tys. zł. Rok wcześniej strata netto LS Tech-Homes S.A. wynosiła 2.063 tys. zł, a jej przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 443 tys. zł. Emitent odnotowuje znaczącą poprawę wyników finansowych dzięki realizacji zagranicznych kontraktów oraz zwiększaniu wartości portfela zamówień. Spółka w ten sposób efektywnie wykorzystuje moce produkcyjne swoich pięciu zakładów. Zarząd LS Tech-Homes S.A. bardzo dobrze ocenia osiągnięte wyniki finansowe i jest przekonany, że przyjęty kierunek rozwoju pozwoli na umacnianie pozycji rynkowej w branży budownictwa modułowego.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyników finansowych Spółki w tym roku, bowiem pokazują one, że nasza transformacja i koncentracja na budownictwie modułowym przynosi oczekiwane rezultaty. Kluczowe znaczenie dla wzrostu przychodów i zysków ma oczywiście zwiększanie sprzedaży na rynkach zagranicznych, co konsekwentnie realizujemy. Środki pozyskane z emisji obligacji umożliwiają nam prowadzenie kontraktów zagranicznych. Pracujemy także nad dalszą rozbudową portfela zamówień i liczymy, że wkrótce będziemy mogli poinformować rynek o kolejnych umowach.” - komentuje Mirosław Pasieka, Prezes Zarządu Spółki LS Tech-Homes S.A.

W październiku br. Spółka podpisała 3 protokoły negocjacyjne z kontrahentami z Niemiec na wyprodukowanie, dostarczenie i zmontowanie domów modułowych wraz z niezbędną infrastrukturą. Łączna wartość tych kontraktów wynosi ponad 9 mln EUR brutto. Portfel zamówień LS Tech-Homes S.A. wzrośnie w ten sposób do ok. 165 mln zł. Znaczna część przychodów z realizacji tych kontraktów przypadnie na 2018 r. Spółka prowadzi również negocjacje z zagranicznymi partnerami w zakresie kolejnych kontraktów.

LS Tech-Homes S.A. przeprowadziła w tym roku 6 emisji obligacji i pozyskała z nich prawie 25 mln zł. Środki te są przeznaczane na realizację zagranicznych kontraktów. Ekspansja zagraniczna stanowi jeden z głównych elementów strategii rozwoju Emitenta, a oferowana przez niego technologia odnotowuje niezwykle wysokie zainteresowanie na rynkach zagranicznych, gdyż cechuje się ona wysoką powtarzalnością standardu wykonania oraz niedostępną dla technik konwencjonalnych szybkością montażu.


Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.