• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima S.A. zwiększa wartość przychodów z eksportu

BioMaxima S.A. osiągnęła w pierwszych dwóch miesiącach 2017 r. ponad 21% wzrost przychodów netto ze sprzedaży ogółem oraz podwoiła wartość eksportu w porównaniu do 2016 roku.

W dwóch pierwszych miesiącach 2017 r. wartość przychodów netto ze sprzedaży Emitenta wynosiła 4.645 tys. zł wobec 3.822 tys. zł w tym samym okresie 2016 r. BioMaxima S.A. zanotowała wzrost przychodów w ujęciu rdr. praktycznie we wszystkich grupach asortymentowych oprócz aparatury. Największy, ponad 150% wzrost został osiągnięty przez Spółkę w segmencie mikrobiologii, która jest obecnie wiodącym segmentem zarówno na rynku krajowym, jak i w eksporcie. Zarząd Spółki jest przekonany, że realizowany kierunek rozwoju pozwoli utrzymać wysoką dynamikę zwiększania przychodów.

„Dynamika przychodów Spółki rozpędza się. W wyniku zeszłorocznego połączenia z Biocorp Polska, obserwujemy pozytywny efekt poszerzenia bazy klientów o sektor przemysłowy, co z jednej strony wpływa na stabilizację sezonowości przychodów, z którą mieliśmy do czynienia przy koncentracji na sektorze publicznym, a z drugiej strony będzie miało również pozytywny wpływ na rentowność sprzedaży.” - podkreśla Łukasz Urban, Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.  

BioMaxima S.A. nadal pozostaje aktywna w zakresie ekspansji na rynkach zagranicznych i sprzedaży eksportowej, której wartość w okresie styczeń-luty 2017 r. wyniosła 1.378 tys. zł. W analogicznym okresie 2016 r. było to odpowiednio 657 tys. zł, co stanowi o ponad 109% dynamice w ujęciu rdr. W lutym br. przedstawiciele Spółki uczestniczyli w targach MedLab - największej na świecie wystawie diagnostyki laboratoryjnej połączonej z kongresem, która odbywała się w Dubaju. Zainteresowanie produktami BioMaxima S.A. było najwyższe w historii, co pozwala Zarządowi Spółki z dużym optymizmem spoglądać na dalszy rozwój sprzedaży eksportowej.

„Oczekujemy dalszego wzrostu eksportu, ponieważ docieramy z nowym asortymentem do dotychczasowych odbiorców oraz zwiększamy bazę dystrybutorów. Środki uzyskane w ramach programu ‘GO to Brand’ zapewnią nam dodatkowe możliwości rozwoju eksportu na kolejne lata.” - podsumowuje Prezes Urban.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.