• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Kupiec S.A. zamierza kupić biurowiec w Tarnowie

Kupiec S.A.podpisała przedwstępną umowę sprzedaży na zakup biurowca w Tarnowie o powierzchni blisko 3 tys. metrów kwadratowych. Wartość transakcji zakupu została ustalona na kwotę ponad 5 mln zł.

Biurowiec zlokalizowany jest w bardzo rozpoznawalnym miejscu w Tarnowie oraz ma dobre skomunikowanie z autostradą A4. Budynek posiada cztery kondygnacje, a jego łączna powierzchnia wynosi 2.913 m2. Spółka zamierza wykorzystywać cześć powierzchni na własne potrzeby. Pozostałe biura będą oferowane do wynajmu na wolnym rynku. Zakup nieruchomości będzie finansowany ze środków pochodzących z kredytu.

W ocenie Zarządu ten projekt ustabilizuje Spółkę, gdyż zapewni jej powierzchnie biurowe, zagwarantuje stałe bezpieczne dochody (jednocześnie kierując koszty wcześniejszych czynszów na budowanie wartości Spółki) i znacząco podniesie prestiż jej wizerunku na rynku. Tak duża inwestycja musi być zbudowana na solidnych podstawach. W związku z tym Spółka chce zawrzeć z podmiotami zewnętrznymi długoterminowe umowy najmu, które będą bilansowały koszty finansowania oraz utrzymania biurowca i powinny pozwolić generować dodatnie przepływy finansowe oraz osiągać zysk z tej inwestycji.” - ocenia Leszek Wróblewski, Prezes Zarządu Spółki Kupiec S.A.

Akcjonariusze Spółki podczas ZWZA zwołanego na dzień 12.07.2016 r. podejmą decyzję w sprawie wypłaty dywidendy. Zgodnie z opublikowanym projektem Uchwał jej wysokość ma wynieść 0,06 zł na akcję. Dniem ustalenia prawa do dywidendy ma być 10.10.2016 r., a jej wypłata ma nastąpić w dniu 21.10.2016 r. W poprzednim roku Kupiec S.A. wypłacił dywidendę w wysokości 0,01 zł na akcję. Coroczne dzielenie się przez Emitenta osiąganym zyskiem jest zgodne z jego polityką dywidendową zawartą w Strategii Rozwoju. Spółka zakończyła 2015 r. rekordowym zyskiem netto w kwocie 5,37 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających blisko 29,1 mln zł.

W 1 kw. 2016 r. zysk netto Emitenta przekroczył 21 tys. zł., a przychody netto ze sprzedaży wyniosły 6.941 tys. zł. Kupiec S.A. prowadzi aktualnie działania, które mają pozwolić na wzrost uzyskiwanych rentowności w segmencie spedycyjnym. Spółka jest także głównym akcjonariuszem podmiotu notowanego na rynku NewConnect - BVT S.A. - i posiada akcje stanowiące 43,05% udziału w jego kapitale zakładowym oraz 44,49% udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.