• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Robinson Europe stabilizuje wyniki

Spółka Robinson Europe S.A. zanotowała 751 tys. zł zysku netto w 2 kw. roku obrotowego 2015/2016, a jej przychody ze sprzedaży wyniosły 5.726 tys. zł. Emitent konsekwentnie zwiększa sprzedaż na rynkach Unii Europejskiej oraz umacnia współpracę ze sklepami branżowymi oraz  sieciami hipermarketów w Polsce.

W 2 kw. roku obrotowego 2014/2016 wartość przychodów Spółki sięgnęła 6.521 tys. zł, a zysk netto ukształtował się na poziomie 677 tys. zł. Po dwóch kwartałach roku obrotowego 2015/2016 Robinson Europe S.A. wypracowała zysk netto w kwocie 263 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 7.743 tys. zł, podczas gdy w analogicznym okresie ub. roku było to odpowiednio 161 tys. zł oraz 8.224 tys. zł. Wzrost osiągniętej rentowności jest przede wszystkim rezultatem zwiększania sprzedaży na rynkach krajów Unii Europejskiej oraz utrzymania dobrego poziomu marży na sprzedawanych w tym okresie produktach. Emitent zanotował również istotny spadek należności krótkoterminowych, który wynika z efektywniejszej działalności w obszarze windykacji.

„Starannie dobrana selekcja produktów wprowadzanych do naszej oferty pozwala nam na uzyskiwanie odpowiednio wyższych marż. Staramy się sprzedawać produkty w odpowiednim momencie sezonu, co powoduje zmniejszenie „wyprzedaży” posezonowego asortymentu i w konsekwencji poprawia naszą przeciętną marżę. W celu realizacji naszej polityki sprzedażowej zrezygnowaliśmy z inwestycji w produkty nisko-marżowe np. rowery. Jesteśmy dobrze przygotowani do kolejnych kwartałów w zakresie naszej oferty handlowej oraz dostępności towaru, co powinno pozwolić nam utrzymać pozytywny trend poprawy wyników finansowych.” - ocenia Paweł Busz, Członek Zarządu Spółki Robinson Europe S.A.

Robinson Europe S.A. poprawił wyniki finansowe również na poziomie skonsolidowanym, zwiększając zysk netto w 2 kw. roku obrotowego 2015/2016 do 750 tys. zł z 713 tys. zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Narastająco, zysk netto Grupy Kapitałowej po dwóch kwartałach roku obrotowego 2015/2016 sięgnął 240 tys. zł. Rok wcześniej wynosił on 232 tys. zł.

Bardzo dynamiczny rozwój Spółki Outdoorzy S.A., w której Robinson Europe S.A. posiada obecnie 41,9% udziałów w kapitale zakładowym, pozwolił jej z sukcesem przeprowadzić ofertę prywatną akcji serii C, pozyskując z niej środki w wysokości 625 tys. zł. Podmiot ten działa w branży e-commerce i prowadzi działalność handlową obejmującą sprzedaż odzieży oraz sprzętu sportowo-turystycznego w formie sklepu internetowego outdoorzy.pl. Pozyskany przez Spółkę kapitał zostanie przeznaczony m.in. na zwiększenie zapasów magazynowych, co pozwoli na dalszy wzrost obrotów oraz osiąganie wyższych rentowności, umacniając tym samym jego pozycję rynkową. Outdoorzy S.A. planują zadebiutować w tym roku na rynku NewConnect.

„Bardzo dobrze oceniamy rozwój Spółki Outdoorzy S.A. i jesteśmy przekonani, że środki pozyskane przez nią z emisji akcji serii C pozwolą jej kontynuować realizację założeń strategii rozwoju. Branża e-commerce w Polsce notuje bardzo wysokie tempo wzrostu, więc otoczenie rynkowe stwarza Spółce bardzo duże szanse na odniesienie sukcesu. Debiut tego podmiotu na rynku NewConnect z pewnością przyczyni się również do zwiększenia rozpoznawalności sklepu internetowego, za pośrednictwem którego prowadzi on sprzedaż odzieży oraz sprzętu sportowego. Upublicznienie na alternatywnym rynku wpłynie także pozytywnie na wyniki finansowe Robinson Europe S.A.” - podsumowuje Paweł Busz. 

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.