• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

LS Tech-Homes S.A. kupuje nowe linie technologiczne

Spółka LS Tech-Homes S.A. podpisała dwie umowy zakupu nowych linii technologicznych oraz umowę sprzedaży płyt warstwowych MgO Green. Emitent pozyskał także 7,5 mln zł z emisji akcji serii H. 

Spółka zakupi dwie kompletne linie technologiczne. Dostawcą pierwszej z nich, składającej się z 9 elementów, będzie INFOSTER Projekt Sp. z o.o., a wartość umowy wyniesie 1,8 mln zł netto. Z kolei dostawcą drugiej linii technologicznej, składającej się z 12 elementów, będzie ITA Sp. z o.o. Kwota podpisanego kontraktu sięga 3,4 mln zł. Zakup nowych linii technologicznych jest związany z projektem „Wdrożenie produkcji modułów dwu- i trójwymiarowych do wznoszenia obiektów budowlanych”, na realizację którego Spółka otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 4.4. Wysokość przyznanego dofinansowania sięga 12,16 mln zł, a łączna wartość Projektu wynosi ponad 26,63 mln zł.

Nowe linie technologiczne zdecydowanie zwiększą moce produkcyjne firmy, a także umożliwią wdrożenie nowych technologii takich jak laminacja płyt, montaż modułów płaskich oraz przestrzennych. Nowa oferta Spółki i jej moce produkcyjne umożliwią negocjacje większych kontraktów i wyjście z ofertą na większe rynki w Europie, a także w Ameryce Południowej. Kontrakty te są już wstępnie negocjowane.” - komentuje Leszek Surowiec, Prezes Zarządu Spółki LS Tech-Homes S.A.

W czerwcu br. Spółka podpisała umowę z Mar-Bud Budownictwo Sp. z o.o. na wykonanie, sprzedaż oraz szkolenia z niskoenergetycznych systemów na bazie płyty warstwowej MgO Green. Emitent będzie dostarczał swojemu klientowi produkty w postaci płyt warstwowych MgO Green w ilościach niezbędnych do realizacji prowadzonych przez niego projektów. Szacowana wartość kontraktu wynosi 3,2 mln zł netto.

LS Tech-Homes S.A. zakończyła również w czerwcu br. subskrypcję akcji serii H. Z przeprowadzonej emisji Spółka pozyskała 7,5 mln zł, sprzedając 6 mln akcji po cenie emisyjnej wynoszącej 1,25 zł za sztukę. Zdobyte środki zostaną przeznaczone na realizację kolejnych projektów inwestycyjnych.

Środki uzyskane z emisji akcji umożliwią dokończenie i skuteczne wdrożenie projektów związanych z Działaniami 4.1 „Wsparcie wdrożeń prac badawczych” oraz 4.4 „Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym”, dofinansowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Z kolei kontrakt z firmą Mar-Bud to propozycja długofalowej współpracy z firmą deweloperską, która zamierza wdrażać produkty LS Tech-Homes w swoich innowacyjnych projektach budowy niskoenergetycznych i pasywnych domów mieszkalnych.” - dodaje Surowiec.

 


Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.