• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Udana subskrypcja i dalsze plany

LS Tech-Homes udanie zakończyło subskrypcję akcji serii G. Co więcej, Spółka już planuje emisję kolejnych papierów.

Emitent zaoferował papiery w ramach subskrypcji prywatnej, a wczoraj całą ofertę zakończono. Przypomnijmy, że w jej ramach Spółka zaoferowała od 1 do 2 mln papierów serii G, o nominale 0,5 zł każdy. Finalnie udało się przydzielić wszystkie proponowane akcje trzem inwestorom po cenie emisyjnej na poziomie 1,25 zł za sztukę. Finalnie LS Tech Homes pozyskał więc 2,5 mln zł brutto, przy kosztach emisji na poziomie nieco ponad 8 tys. zł (0,3 proc. pozyskanych środków, więc bardzo niewiele).

To jednak najwidoczniej nie wszystkie plany Emitenta. Zarząd zdecydował bowiem również o kolejnym podwyższeniu kapitału w ramach kapitału docelowego. Teraz Spółka wyemituje do 6 mln akcji serii H, co oznacza, że kapitał może wzrosnąć do 14,5 mln zł. Jak podano w komunikacie, podwyższenia dokona się pod warunkiem rejestracji emisji papierów serii G.

Prawo poboru również zostanie wyłączone, a operacja także przybierze formę subskrypcji prywatnej. Zarząd poinformował, że taka decyzja ma na celi efektywne pozyskanie kapitału, który niezbędny jest do kontynuowania realizowanych planów inwestycyjnych.

Nie wiadomo jeszcze tego, po jakiej cenie Emitent zaoferuje akcje serii H. Poprzednią serię proponowano po 1,25 zł, choć obecnie na rynku kurs wynosi 1,54 zł. Być może więc tym razem cena ulegnie pewnemu podwyższeniu.

W poprzednim tygodniu Spółka poinformowała o podpisaniu umowy z konsorcjum firm w sprawie wykonania robót budowlanych, które związane są z realizacją inwestycji budowy hali produkcyjno-montażowej w Koniecwałdzie. Jak podano, zadanie będzie realizowane do 30 czerwca 2015 roku, a wynagrodzenie dla całego konsorcjum wynosi 7,7 mln zł plus VAT.

LS Tech-Homes w okresie styczeń – wrzesień wygenerowało 1,6 mln zł przychodów, ponosząc jednak 2,2 mln zł straty operacyjnej i 2,5 mln zł straty netto. Spółka zanotowała spore koszty wynagrodzeń, amortyzacji i usług obcych. Dodajmy, że skumulowana EBITDA wyniosła -870 tys. zł. Warto jednak zwrócić uwagę, że cash flow operacyjny był wyraźnie dodatni i wyniósł plus 4 mln zł.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.