• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

ABS Investment S.A. wypłaci dywidendę

ABS Investment S.A. planuje wypłacić dywidendę z zysku wypracowywanego w poprzednich latach. Jej wysokość wyniesie 0,03 zł na akcję.

Zarząd ABS Investment SA poinformował, że w dniu 26.05.2015 r. podjął decyzję o rekomendacji ZWZA Spółki wypłaty dywidendy z zysków z lat poprzednich. Wysokość dywidendy ma wynieść 0,03 zł na akcję. Łączna kwota przeznaczona na wypłatę dywidendy będzie równa 240 tys. zł. Taki krok ze strony Spółki wynika z jej bardzo dobrej sytuacji finansowej i związany jest również z dbaniem o relacje z Akcjonariuszami.

Poziom posiadanych środków pieniężnych oraz bliska perspektywa ich zwiększenia umożliwia wypłatę dywidendy przy jednoczesnej realizacji skupu akcji własnych. Zakładam, że w kolejnych latach ta strategia będzie kontynuowana, a kwota przeznaczona na dywidendę dla akcjonariuszy wzrośnie. Będę starał się tak zarządzać firmą, żeby wzrostowi jej wartości corocznie towarzyszyła wypłata dywidendy.” - mówi Sławomir Jarosz, Prezes Zarządu Spółki ABS Investment S.A.

Spółka bardzo dobrze rozpoczęła ten rok i w 1 kw. wypracowała zysk netto na poziomie 368 tys. zł przy przychodach wynoszących 100 tys. zł. Istotnym czynnikiem w osiągnięciu poprawy wyników finansowych przez ABS Investment S.A. był wzrost wycen rynkowych spółek portfelowych, który pozwolił zanotować dodatnie saldo na działalności inwestycyjnej wynoszące 557 tys. zł. Najbliższe kwartały także powinny być udanym okresem dla Emitenta, ponieważ posiada on znaczący backlog umów doradczych, który umożliwi mu zwiększanie przychody.

ABS Investment S.A. przedstawiła na początku maja br. prognozy finansowe na 2015 r., zakładające wypracowanie w tym roku zysku brutto na jedną akcję na poziomie 0,25-0,27 zł. Spółka prognozuje również, że wartość aktywów wraz z należnościami pochodzącymi z ich sprzedaży wyniesie na koniec 2015 r. w przeliczeniu na 1 akcję od 2,80 zł do 3,00 zł.

Na chwilę obecną realizacja prognoz przebiega zgodnie z planem. Transakcyjnie jest lepiej niż zakładałem w swoim haromonogramie realizacji wyjść z inwestycji. Oceniając potencjał portfela na kolejne lata przez pryzmat obecnej sytuacji finansowej spółek portfelowych uważam, że można podwoić jego wartość w okresie 3 lat.” - podsumowuje Jarosz.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.