• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

ABS Investment w segmencie NCIndex30

Spółka ABS Investment S.A. została zakwalifikowana w skład portfela indeksu NCIndex30. Obecność w gronie najbardziej płynnych spółek z alternatywnego rynku świadczy o skuteczności podejmowanych przez Zarząd działań. 

Emitent wejdzie w skład portfela indeksu NCIndex30 po sesji w dniu 18.12.2015 r., kiedy to przeprowadzona zostanie przez GPW w Warszawie jego kwartalna rewizja. Udział ABS Investment S.A. w tym indeksie wyniesie 1,38%. NCIndex30 jest indeksem trzydziestu najbardziej płynnych spółek z rynku NewConnect, a zakwalifikowanie Spółki w skład jego portfela jest bardzo dużym wyróżnieniem oraz potwierdza efektywność w realizacji założeń przyjętej strategii rozwoju, także w odniesieniu do obecności na rynku kapitałowym. Jest to także istotny krok w kierunku budowy pozytywnego wizerunku Emitenta.

Wejście ABS Investment do indeksu NCIndex30 uważam za duży sukces i wyróżnienie. Niewątpliwie wzrośnie rozpoznawalność Spółki i jej wiarygodność. Zdarzenie to w znaczącym stopniu pomoże nam również w utrwaleniu wizerunku ABS jako firmy o mocnych fundamentach i przejrzystej strategii, która przyciąga do siebie nowych akcjonariuszy i inwestorów.” - mówi Sławomir Jarosz, Prezes Zarządu Spółki ABS Investment S.A.

Spółka konsekwentnie realizuje przyjętą strategię rozwoju, co pozwala jej poprawiać wyniki finansowe. Bardzo dobrze wygląda również sytuacja w spółkach portfelowych, zwłaszcza w tych 10-ciu kluczowych, z których każda w tym roku poprawiła swoje wyniki finansowe. Wartość portfela inwestycyjnego ABS Investment S.A. wynosiła na koniec 3 kw. 2015 r. blisko 19 mln zł. W jego skład wchodziło 20 spółek publicznych oraz 6 niepublicznych. Dobre decyzje inwestycyjne oraz wieloetapowy proces doboru spółek portfelowych w oparciu o przyjęte kryteria pozwolił Emitentowi zbudować portfel inwestycyjny, który jest odporny na sytuację rynkową. Spółka planuje także dokonać w najbliższym czasie kolejnych inwestycji w kapitałowych, m.in. w podmioty zajmujące się zarządzaniem gospodarką odpadami oraz ich przetwarzaniem, innowacyjnymi i odnawialnymi źródłami energii, a także specjalistycznymi usługami teleinformatycznymi.

W naturalny sposób wzrost zainteresowania ABS to pochodna identycznego zjawiska w większości notowanych spółkach portfelowych. Dobre wyniki finansowe spółek z portfela ABS, napływ kapitału do nich z różnych źródeł oraz duża popularność tych spółek na rynku spowodowały również lawinowy napływ nowych projektów do ABS, co z kolei pozwala na komfort ich wyboru do realizacji. Prowadzimy równocześnie analizę i negocjacje warunków dla kilku projektów, tak aby ostatecznie wybrać do realizacji te najciekawsze na możliwie najlepszych warunkach. W konsekwencji portfel ABS staje się coraz lepszy, wyniki ulegają systematycznej poprawie, a marka ABS staje się coraz bardziej rozpoznawalna.” - dodaje Prezes Jarosz.

Prognoza finansowa ABS Investment S.A. zakłada wypracowanie w 2015 r. zysk brutto w przeliczeniu na 1 akcję w przedziale 0,48 zł - 0,52 zł. Z kolei prognozowana wartość aktywów Spółki na koniec 2015 r. (wraz z należnościami ze sprzedaży aktywów) w przeliczeniu na 1 akcję ma wynosić od 3,00 zł do 3,30 zł. Emitent prowadzi również dwa programy skupu akcji własnych: Skup A, prowadzony poprzez transakcje sesyjne oraz Skup B, realizowany w ramach zapisów do sprzedaży akcji. W tym roku ABS Investment S.A. wypłacił także dywidendę w wysokości 0,03 zł na akcję z zysku wypracowanego w poprzednich latach.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.