• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

ABS Investment S. A. przewiduje udane półrocze

ABS Investment S.A. realizuje założenia przyjętej strategii rozwoju i liczy na bardzo udane drugie półrocze 2016 r. Emitent został także włączony od października br. do segmentu rynku NewConnect - NC Focus.

Spółka cały czas prowadzi analizy kolejnych projektów inwestycyjnych i przewiduje, że w najbliższym czasie do jej portfela inwestycyjnego dołączy jeden lub dwa nowe podmioty. Dynamiczny rozwój oraz stałą poprawę wyników finansowych notują kluczowe dla ABS Investment S.A. spółki wchodzące w skład tzw. TOP 10, czyli grupy 10-ciu najważniejszych spółek portfelowych akutalizowanej co kwartał. Emitent dalej stawia na spółki dywidendowe. Efektywne zarządzenie przez Spółkę portfelem inwestycyjnym przyczynia się do wyższego od planowanego wzrostu wartości posiadanych aktywów. Zarząd ABS Investment S.A. spodziewa się również wyraźniej kumulacji efektów biznesowych tegorocznej pracy w 4 kw. 2016 r. oraz w 1 kw. 2017 r.

Rok 2016 przebiega w ABS Investment inaczej niż poprzedni. Obecnie mamy ewidentne przesunięcie harmonogramów realizacji istotnych zdarzeń o 3-4 miesiące, podczas gdy w poprzednim roku większość tych zdarzeń następowała zgodnie z harmonogramem, a nawet i przed czasem. Poziom zgromadzonych aktywów jest wyższy niż zakładałem, co jest efektem bardzo dużej liczby dobrych i ciekawych projektów, jakie do nas trafiły. Z drugiej strony, bardzo wydłuża się czas oczekiwania na debiuty na NewConnect i to nie tylko poszczególnych spółek, ale też kolejnych serii akcji Emitentów już notowanych na alternatywnym rynku. Zdecydowanie gorsze niż przed rokiem jest również otoczenie rynkowe. Kumulacja niekorzystnych tendencji nie oznacza, że rezygnujemy z realizacji opublikowanych prognoz na ten rok. Z małymi wyjątkami wyraźnie poprawia się sytuacja finansowa w najistotniejszych dla wartości portfela ABS Investment spółkach.” - ocenia Sławomir Jarosz, Prezes Zarządu Spółki ABS Investment S.A.

Emitent wiąże bardzo duże nadzieje ze swoimi najnowszymi projektami inwestycyjnymi: CAHELIO Sp. z o.o. oraz XSystem S.A. ABS Investment S.A. objął udziały w spółce CAHELIO Sp. z o.o., które po podwyższeniu kapitału zakładowego stanowią ok. 40% udziałów w jej kapitale zakładowym. Łączna wartość tej transakcji wyniosła 350 tys. zł. CAHELIO Sp. z o.o. działa w branży informatycznej i zajmuje się opracowywaniem rozwiązań dedykowanych dla celów geodezyjnych oraz kartograficznych. Z kolei notowana na rynku NewConnect Spółka XSystem S.A. zajmuje się dostarczaniem rozwiązań biznesowych z zakresu optymalizacji, przetwarzania oraz obiegu dokumentów zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. Podmiot ten opracował także autorskie oprogramowanie do budowy archiwów cyfrowych oraz zarządzania obiegiem dokumentów - ACCELO.

ABS Investment S.A. liczy także na swoją spółkę portfelową AGROTOUR S.A., która kontynuuje proces zacieśniania współpracy ze spółką REMOR S.A., będącą wiodącym producentem systemów mocowań dla fotowoltaiki. Podczas ZWZA Spółki AGROTOUR S.A., które odbyło się w dniu 30.06.2016 r., jej Akcjonariusze podjęli uchwałę o zmianie nazwy oraz siedziby. Obecnie podmiot ten oczekuje na zarejestrowanie zmian przez Sąd. AGROTOUR S.A. dostrzega bardzo duży potencjał rozwoju branży Odnawialnych Źródeł Energii i w związku z tym zamierza w ramach dywersyfikacji przychodów rozwijać ten obszar biznesowy ze szczególnym uwzględnieniem segmentu fotowoltaicznego i biogazowego. ABS Investment S.A. posiada obecnie akcje stanowiące 12,27% udziału w kapitale zakładowym AGROTOUR S.A. oraz tyle samo udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA.

Trwa proces odświeżania i unowocześniania portfela ABS Investment. Jest to zabieg celowy i zamierzony, stąd też w portfelu pojawiły się dwie nowe, bardzo wyspecjalizowane spółki, posiadające własne linie produktowe w obszarach cyfrowych. Drugim procesem jest zmiana strategii w niektórych spółkach z portfela, czego przykładem jest AGROTOUR S.A. idący w zupełnie innym niż do tej pory, nowym kierunku biznesowym poprzez planowane powiązanie operacyjno-kapitałowe z firmą Remor S.A. W każdym z tych projektów ABS Investment zamierza aktywnie uczestniczyć w rozwoju spółek i umacnianiu ich pozycji na rynku.” - podsumowuje Prezes Jarosz.


 

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.