• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Kupiec S.A. podsumował I kwartał 2015r

Spółka Kupiec S.A. bardzo dobrze rozpoczęła 2015r. W I kwartale zanotowała 91 tys. zł zysku netto a jej przychody wzrosły do poziomu 6.733 tys. zł.

W 1 kw. zeszłego roku Kupiec S.A. wypracował zysk netto wynoszący niecałe 10 tys. zł przy przychodach sięgających 4.307 tys. zł. Dzięki wzrostowi sprzedaży w ujęciu rdr. o ponad 55%, który wynikał z rozwoju działu spedycji krajowej, Spółka poprawiła wynik netto o blisko 850%. Zgodnie z założonym planem przez cały 2014 r. Zarząd Kupiec S.A. dążył do osiągnięcia miesięcznych przychodów na poziomie 2 mln zł, co udało mu się dokonać. Obecnie Spółka prowadzi działania, które mają na celu pozwolić jej wypracowywać co miesiąc ponad 2,5 mln zł sprzedaży. Taki poziom obrotu może przyczynić się do dynamicznego wzrostu zysku netto.

Recepta na zwiększenie wyników jest prosta - wzrost obrotów Spółki w oparciu o jej ugruntowaną pozycję na rynku i pozyskiwanie nowych spedytorów operujących na rynku krajowym oraz międzynarodowym. I na bazie takiego założenia będziemy się chcieli dalej rozwijać. Otoczenie rynkowe może nie jest bardzo dobre, ale nie przeszkadza, a to już duży pozytyw. W samym miesiącu marcu zrealizowaliśmy usługi transportowe za blisko 3 mln zł, więc powtarzalny obrót miesięczny w kwocie 2,5 mln zł jest jak najbardziej realny.” - komentuje Leszek Wróblewski, Prezes Zarządu Spółki Kupiec S.A.

Tegoroczne wyniki finansowe Spółki powinny utrzymać się na wysokim poziomie, bowiem otrzyma ona również dywidendę z zysku wypracowanego w 2014 r. przez BVT S.A. Łączna kwota brutto, jaka trafi do Kupca z tego tytułu, wynosi blisko 240 tys. zł. BVT S.A. zmierza obecnie na rynek NewConnect, a debiut przewidywany jest na koniec tego półrocza. Z przeprowadzonej oferty prywatnej Spółka pozyskała 800 tys. zł., które przeznaczyła na nabywanie kolejnych pakietów wierzytelności oraz obsługę już posiadanych. Rolę Autoryzowanego Doradcy dla BVT S.A. pełni Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A. Natomiast Doradcą Finansowym i jednym z akcjonariuszy Spółki jest ABS Investment S.A.

Obecność spółki BVT w portfelu inwestycyjnym Kupca będzie miała ogromny wpływ na nasze tegoroczne wyniki finansowe. Już w raporcie za II kw. br. powinny się skumulować dwa nadzwyczajne źródła zysków, a mianowicie dywidenda w kwocie 240 tys. zł i zysk z wyceny akcji BVT po jej debiucie na rynku NewConnect. Oczywiście ta druga pozycja będzie dużo istotniejsza, gdyż przy zyskach BVT S.A. za ostatnie 4 kwartały na poziomie 1,28 mln zł i obecnych bardzo dobrych notowaniach spółek windykacyjnych, wycena jej akcji powinna moim zdaniem oscylować w przedziale 90-120 zł. Jest to równoznaczne z zaksięgowaniem w Kupcu zysku netto na akcjach BVT w kwocie między 6,6 mln zł a 8,8 mln zł. Pamiętając o dotychczasowych zyskach Kupca pomiędzy 50 tys. zł a 400 tys. zł, to chyba nie trzeba tłumaczyć, jak skokowo te kwoty wpłyną na wycenę akcji Kupca.” - podsumowuje Wróblewski.


 

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.