• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Kupiec S.A. otrzyma dywidendę od BVT

Spółka Kupiec S.A. poinformowała o podjęciu przez ZWZA BTV S.A. uchwały o wypłacie dywidendy. Łączna kwota brutto, którą Emitent otrzyma z tego tytułu wynosi ponad 240 tys. zł.

ZWZA Spółki BVT S.A. zadecydowało o przeznaczeniu zysku wypracowanego w 2014 r. w następujący sposób: 532 tys. zł zostanie przeznaczonych na wypłatę dywidendy, natomiast 290 tys. zł zasili jej kapitał rezerwowy. Dzień ustalenia prawa do dywidendy wyznaczono na 06.05.2015 r., a termin jej wypłaty na 22.05.2015 r. Kwota wypłaty dywidendy na jedną akcję wynosi 2,66 zł. Otrzymanie dywidendy z zysku BVT S.A. w istotny sposób wpłynie na wyniki finansowe Kupca w 2015 r.

„ZWZA BVT S.A odbyło się tak szybko, aby procedury jego zwołania obowiązujące dla spółki publicznej nie kolidowały z procedurami wejścia na rynek NewConnect. Na Walnym Zgromadzeniu panowała ogólna aprobata co do wniosku Zarządu odnośnie podziału zysku za 2014 r. Spółka ma dobrą kondycję finansową, a w kwietniu sfinansowała ostatnią transzę zakupu pakietu z umowy październikowej. Teraz będzie realizować zyski z zainwestowanych środków i przygotowywać się do zakupów następnych pakietów. Wypłata dywidendy jest pierwszym realnym pozytywem dla inwestycji Kupca w BVT i znacząco wpłynie na wynik finansowy Kupca w tym roku. Dlatego jako największy akcjonariusz BVT będę dążył do corocznych wypłat dywidendy, oczywiście z uwzględnieniem bieżących potrzeb Spółki.” - mówi Leszek Wróblewski, Prezes Zarządu Spółki Kupiec S.A.

BVT S.A. planuje w najbliższym czasie zadebiutować na rynku NewConnect. Spółka przeprowadziła już ofertę prywatną, z której pozyskała 800 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na dalsze nabywanie pakietów wierzytelności oraz obsługę już zakupionych. Przewidywany termin debiutu na alternatywnym rynku przypada jeszcze na pierwszą połowę tego roku. Rolę Autoryzowanego Doradcy dla BVT S.A. pełni Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A.

„W oparciu o coraz bardziej konkretyzujące się terminy ustalane przez Autoryzowanego Doradcę, mam solidne podstawy do twierdzenia, że debiut BVT S.A. na rynku NewConnect powinien się odbyć w pierwszej połowie czerwca. Będzie to kolejny pozytyw dla Kupca, gdyż inwestycja w BVT zostanie realnie wyceniona przez rynek NewConnect. Zainwestowaliśmy w nowy podmiot przy kursie 5 zł za akcję. Z kolei w ofercie prywatnej inwestorzy obejmowali akcje po cenie 40 zł za szt. i już z tego tytułu Kupiec ma perspektywę na zysk w wysokości 3,2 mln zł. A w oparciu o wygenerowany zysk BVT za ostatnie cztery kwartały mogę przypuszczać, że w dniu debiutu cena akcji ma szansę wzrosnąć.” - dodaje Wróblewski. 

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.