• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Ważna transakcja Kupca

W raporcie za 2013 rok prezes Kupiec S.A. zwracał uwagę na istotność rozpoczęcia działalności w branży windykacji należności masowych. W ostatnim komunikacie Spółka poinformowała o nabyciu udziałów w podmiocie z właśnie tego segmentu.

Jak pamiętamy, podmiot zależny Emitenta – BVT Sp. z o.o. miał pierwotnie działać na rynku spedycyjnym. Z uwagi na problemy po stronie drugiego udziałowca, zdecydowano jednak o zmianie profilu działania i skierowaniu się w kierunku windykacji należności. W dzisiejszym komunikacie zarząd Kupiec S.A. poinformował o kolejnym kroku w kierunku dywersyfikacji działalności. Otóż zakupiono wczoraj 23 udziały w podmiocie Windykacja PL Sp. z o.o., które stanowią jednocześnie 23 proc. kapitału zakładowego. Cena zakupu była bardzo mała, wyniosła bowiem zaledwie 1.150 zł.

W raporcie podano, że władze Kupca postanowiły zaangażować się w „świeżo zorganizowany podmiot”, który trudni się windykacją listowną i terenową pakietów należności masowych, które kupowane są właśnie przez BVT Sp. z o.o. (Windykacja PL ma z BVT umowę współpracy w tym zakresie). Zajmuje się ona jednak również windykacją na zlecenie innych podmiotów, wliczając w to windykację należności gospodarczych. Zarząd Kupca ma sprawować aktywny nadzór nad rozwojem Windykacji PL, wspierając ją jednocześnie swym doświadczeniem.

Co ciekawe, Windykacja PL ma docelowo zadebiutować na rynku NewConnect. Wcześniej musiałaby oczywiście zostać przekształcona w spółkę akcyjną. Przypomnijmy, że Leszek Wróblewski, prezes Kupiec S.A., informował ostatnio również o tym, że w planie jest wprowadzenie na „mały parkiet” spółki BVT.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.