• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Czas na Termoexpert

Termoexpert to przedsiębiorstwo z Kędzierzyna-Koźla, miasta na Opolszczyźnie. Firma świadczy specjalistyczne usługi w zakresie optymalizacji energetycznej budynków.

Oferta obejmuje kolejno: analizę stanu technicznego budynków i sieci ciepłowniczych, opracowanie koncepcji modernizacji, przygotowanie kosztorysu ewentualnej inwestycji, sporządzenie dokumentacji technicznej i realizację prac, a także usługi z obszaru efektywnego zarządzania energią.

Spójrzmy na wyniki finansowe tego biznesu za pierwsze trzy kwartały 2019 i 2018:

Przychody za cały badany okres to w tym roku 5,43 mln zł. To 87 proc. sumy wypracowanej rok wcześniej. Ujemną dynamikę obrotów widać też w samym III kw. 2019.

Wynik operacyjny po 9 miesiącach to 136 tys. zł, wobec 464 tys. zł w analogicznym okresie 2018. Na czysto wypracowano raptem 32,5 tys. zł. Rentowność na tym poziomie to 0,60 proc., operacyjna to 2,50 proc.

W samym III kw. 2019 marże były całkiem niezłe, przy czym na poziomie netto uzyskano nawet poprawę r/r (mimo obniżki kwoty zysku), mianowicie z 13,9 proc. do 15 proc.

Cóż, to zapewne efekt sezonowości: w tej branży II półrocze jest lepsze, można wtedy wygenerować większe przychody i zyski. Nic dziwnego: to w końcu sektor ociepleń.

Popatrzmy na bilans:

Pod koniec września 2019 aktywa trwałe wyceniano na 1,35 mln zł, zaś obrotowe na 5,25 mln zł. Te ostatnie to głównie należności krótkoterminowe (ponad 4 mln zł). Środki pieniężne były niestety skromne, choć i tak wyższe niż rok wcześniej, dzięki czemu wypłacalność natychmiastowa wzrosła z 4 proc. do 5 proc.

Wskaźnik płynności bieżącej prezentuje się dobrze, nawet jeśli r/r obniżył się z 2,54 pkt do 2,45 pkt. Złota reguła bilansowa jest zachowana (kapitał własny przewyższa aktywa trwałe), a ogólne zadłużenie na poziomie 58 proc. sumy bilansowej zdaje się mieścić w normie.

Głównym akcjonariuszem Termoexpert jest prezes Robert Goluch (48,4 proc. w kapitale i głosach). Magda Górska posiada 38,75 proc. Free float to 12,84 proc. Tak wygląda ostatnio wykres kursu akcji:

Dzieje się niewiele. Kurs stoi na poziomie 1,95 zł, a pomiędzy 29 marca i 29 sierpnia nie było transakcji.

Z raportu dowiadujemy się też, że "działania Zarządu Emitenta w zakresie wprowadzenia rozwiązań innowacyjnych obejmowały głównie prace
polegające na lepszym wykorzystaniu i usprawnieniu systemu informatycznego służącego do zarządzania klientami i realizowanymi projektami, oraz systemu nadzoru i sterowania pracą węzłów ciepłowniczych, które Spółka instaluje i finansuje w formule ESCO".

Adam Witczak

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.