• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Projekt Genomed dofinansowany z funduszy unijnych

Innowacyjny projekt badawczy spółki Genomed S.A. zostanie dofinansowany z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Inoowacyjna Gospodarka 1.4.

W poniedziałek, 2 lipca br. Spółka otrzymała informację, iż jej projekt zatytułowany „Wykorzystanie diagnostyki genomowej w rozwoju medycyny spersonalizowanej" zostanie objęty dofinansowaniem przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Całkowity budżet projektu wynosi ponad 4,2 mln zł, a kwota dofinansowania ze środków unijnych sięgnie niemal 70 proc. tej kwoty, czyli nieco ponad 2,75 mln zł. Planowany okres realizacji projektu to lata 2012-2014.

W istocie rzeczy informację tą należy uznać za istotną z punktu widzenia jej relacji do kapitałów własnych Spółki, które na koniec roku 2011 wynosiły niespełna 4,5 mln zł.

Na czym polega projekt? Jego celem jest opracowanie innowacyjnych usług dla medycyny spersonalizowanej, „zastosowanej do masowej analizy wybranych regionów genomu pacjentów, obejmujących m.in. geny odpowiedzialne za problemy nowotworowe i odpowiedź na leki”.

Jak czytamy w komunikacie, projekt ten będzie istotnym rozwinięciem projektu badawczo-rozwojowego Emitenta, którego część wdrożeniowa jest kontynuowana w bieżącym roku. Pozyskanie środków na realizację tego projektu jest bardzo istotne przede wszystkim z punktu realizacji strategii rozwoju Emitenta, która zakłada udostępnianie innowacyjnych usług z zakresu medycyny spersonalizowanej w „przystępnych cenach”.

Co ciekawe, w treści komunikatu Spółka podkreśliła, iż opracowywany produkt dostosowany będzie zarówno do zasobów finansowych państwa polskiego, jak i jego obywateli. Pytanie tylko czy tych biednych, czy bogatych?

Genomed S.A. świadczy usługi w zakresie analizy DNA i diagnostyki chorób genetycznych opartej na sekwencjonowaniu DNA dla ośrodków naukowych, firm biotechnologicznych oraz instytucji medycznych.

Adam Witczak

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.