• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI11.0%
Bezrobocie5.4%
PKB7.3%
Stopa ref.4.5%
WIBOR3M5.95%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Łukasz Wujak w zespole badań medycznych SDS Optic

SDS Optic S.A. poinformowała, że do Spółki dołączył dr Łukasz Wujak, który objął stanowisko Medical Research Associate. Będzie odpowiedzialny za kontakty Spółki z międzynarodowym środowiskiem medyczno-naukowym oraz wsparcie w procesie komercjalizacji technologii inPROBE®. Wesprze także zespół badań medycznych w realizacji badań klinicznych w zakresie procesu wprowadzenia na rynek mikrosondy optycznej do badania biomarkerów HER2-dodatniego raka piersi.

Dr Łukasz Wujak posiada wieloletnie doświadczenie jako konsultant w procesach badań klinicznych, a także w klinicznym rozwoju produktów i ich wprowadzeniu na rynek. Podczas wieloletniej pracy w Niemczech, współpracował z międzynarodowym środowiskiem medycznym, koncentrując swoje zainteresowania w obszarze nowotworów płuc oraz nowotworów piersi HER2-dodatnich. Doktor Wujak jest autorem 18 publikacji naukowych, ponad 20 wystąpień oraz prezentacji na prestiżowych międzynarodowych konferencjach, m.in. o tematyce nowotworowej. Dr Łukasz Wujak jest absolwentem biotechnologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz kierunku Biologii Molekularnej i Medycyny Płuc Międzynarodowego Studium Podyplomowego na Uniwersytecie w Giessen. Tytuł doktora obronił w prestiżowym Instytucie Maxa Plancka w Niemczech.

- Współpracę z SDS Optic traktuję jako wyróżnienie z uwagi na całokształt organizacji oraz unikalną w skali globalnej technologię. Cieszę się, że będę mógł być częścią procesu wprowadzenia na rynek tak przełomowego narzędzia, jakim jest mikrosonda inPROBE®. W mojej ocenie to obiecująca i wysoce innowacyjna technologia, która pozwoli lekarzom wykonać szybką i precyzyjną diagnostykę pacjentów. Wierzę, że wspólnie z zespołem naukowym SDS Optic rozwiniemy potencjał platformy inPROBE®  do wielu nowych zastosowań, na które czeka rynek - mówi dr Łukasz Wujak, Medical Research Associate w SDS Optic S.A.

W SDS Optic główne zadania dr Łukasza Wujaka dotyczą budowy relacji ze środowiskiem medyczno-naukowym w Polsce i za granicą, a także nawiązania i zarządzania relacjami z firmami farmaceutycznymi. W ramach swoich obowiązków dr Łukasz Wujak będzie także wspierał Spółkę w rozwoju technologii i jej komercjalizacji w zakresie medycznym oraz w zarządzaniu procesami prowadzenia badań klinicznych.

- Cieszymy się, że do znakomitego grona pracowników i współpracowników SDS Optic dołączył dr Łukasz Wujak. Wierzymy, że jego bezcenna wiedza i doświadczenie będą dla Spółki istotnym wsparciem w zakresie prowadzenia procesów badań klinicznych oraz wypromowania opracowanej przez nas technologii inPROBE® w międzynarodowym środowisku medycznym, jak również w komercjalizacji technologii i budowy platformy współpracy z partnerami korporacyjnymi – mówi Mateusz Sagan, Dyrektor Operacyjny i ds. Rozwoju Biznesu SDS Optic S.A.

Lubelska Spółka SDS Optic S.A. opracowała innowacyjną i unikalną w skali globalnej światłowodową mikrosondę inPROBE®. Jest to biosensor o wysokim poziome czułości i specyficzności, pozwalający na wykonanie biologicznego pomiaru stężenia konkretnego biomarkera lub dedykowanego związku w ciele pacjenta (badanie in vivo). Podstawowym polem aplikacji, na którego rozwoju i komercjalizacji obecnie Spółka się skupia, jest diagnostyka, a także leczenie celowane markerów HER2-dodatniego raka piersi. Rozwijana przez SDS Optic technologia jest alternatywną metodą diagnostyczną dla bardziej czasochłonnej i bardziej inwazyjnej, tradycyjnej biopsji.

Raporty rynkowe wskazują, że średnioroczna stopa wzrostu globalnego rynku diagnostyki molekularnej HER2 w latach 2019-2025 wyniesie 12%, podnosząc wartość tego rynku do ponad 6,4 mld USD w 2025. W 2019 roku, w obszarze diagnostyki molekularnej HER2 wykonano ponad 7,5 mln testów o wartości ponad 4,1 mld USD.

W najbliższych tygodniach SDS Optic planuje wejść na rynek NewConnect warszawskiej giełdy. Debiut poprzedziła przeprowadzona w I poł. 2021 r. prywatna runda preIPO, z której pozyskano 11 mln zł. Inwestorzy objęli łącznie 1.100.000 akcji serii D, stanowiących 20,7% kapitału zakładowego Spółki. Zebrany kapitał pozwoli m.in. na rozwijanie rozpoczętych już projektów i prac B+R nakierowanych na opracowanie kolejnych pól aplikacyjnych technologii inPROBE®, a także na wsparcie procesu pozyskania partnera komercyjnego: profesjonalnego globalnego doradcy M&A doświadczonego w transakcjach partneringowych w rynku medycznym i farmaceutycznym.

W swojej całej historii SDS Optic pozyskał na realizację projektów blisko 55 mln zł, w tym rekordowy i prestiżowy grant w historii firm z sektora MSP w Polsce w wysokości 4 mln EUR od Komisji Europejskiej w ramach programu SME Instrument Horizon 2020.

Redakcja

Reklama AEC

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.