• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI18.4%
Bezrobocie5.5%
PKB2.0%
Stopa ref.6.75%
WIBOR3M6.9%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Live Motion Games zawarła umowę z globalnym wydawcą gier

Spółka Live Motion Games zawarła umowę z 505 Games. Na mocy zawartego kontraktu znany włoski wydawca będzie pełnił rolę wydawcy Chernobyl Liquidators Simulator – największego tytułu z portfolio produkcyjnego Live Motion Games, inspirowanego katastrofą z lat 80-tych XX wieku. Wartość umowy opiewa na blisko 13 mln PLN (prawie 3 mln EUR). Na I połowę 2022 roku Studio szykuje premiery: DLC do Train Station Renovation i Builder Simulator.  

- Z satysfakcją ogłaszamy, że podpisaliśmy umowę z doświadczonym włoskim wydawcą gier komputerowych – 505 Games. Na mocy zawartego kontraktu nasz partner biznesowy będzie pełnił rolę wydawcy projektu Chernobyl Liquidators Simulator. To ważny moment w historii naszego produktu. Ufam, że podjęta współpraca, przełoży się na dotarcie gry do jeszcze szerszego grona odbiorców, co w konsekwencji pozytywnie wpłynie na wyniki sprzedażowe tytułu – mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games.  
Wartość kontraktu opiewa na prawie 13 mln PLN (2,8 mln EUR).

W ramach umowy spółce Live Motion Games będzie przysługiwać wynagrodzenie w kwocie 1,26 mln EUR z tytułu udzielenia praw licencyjnych (płatne proporcjonalnie do realizacji umowy jeszcze przed premierą gry). Ponadto umowa przewiduje możliwość zwiększenia zaangażowania 505 Games, w zakresie udzielonych mu praw, o kwotę co najmniej 0,55 mln EUR, która ma być przeznaczona na marketing, lokalizację i testy. Kolejny 1 mln EUR dotyczy wykupu pełni praw autorskich do gry.

Chernobyl Liquidators Simulator to rozbudowana gra z gatunku survival/symulator, która od samego początku zbiera pozytywne opinie użytkowników i buduje swoje community. Tytułowi likwidatorzy to specjalny zespół cywilów i wojskowych, którzy zostali powołani do uporania się ze skutkami katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. Symulator opiera się na pracy w czarnobylskiej elektrowni, a do głównych zadań gracza należy powstrzymanie śmiercionośnego promieniowania oraz pomoc poszkodowanym.
505 Games to znany wydawca i dystrybutor gier z siedzibą w Mediolanie, który należy do koncernu Digital Bros. Włoski publisher wydaje produkcje na wiodące platformy sprzętowe oraz urządzenia mobilne i przenośne konsole. Jednym z najbardziej znanych tytułów 505 Games jest gra Death Stranding.

- Chernobyl Liquidators Simulator to projekt, w którym pokładamy duże nadzieje. Chcemy by nasz największy tytuł w realistyczny sposób oddał klimat wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu. Gracz wcieli się w postacie, które były najbliżej poszkodowanych, poczuje na własnej skórze trudności sytuacji i wyborów, z jakimi likwidatorzy musieli się zmagać na pierwszym froncie katastrofy – mówi Paweł Lipiec, Head of PR & Marketing w Live Motion Games. – Ta gra to także odejście od mocno eksploatowanego pomysłu na strzelankę z mutantami. Wcielamy się w ludzi mających do rozwiązania prawdziwe, historyczne i najczęściej bardzo trudne problemy, w trakcie walki ze skutkami awarii – dodaje.

Aktualnie Live Motion Games pracuje przy kilku projektach jednocześnie. W I połowie 2022 roku swoje premiery będą miały: Builder Simulator (Q2 2022), Bakery Simulator oraz DLC do flagowego tytułu Studia pt. Train Station Renovation – Germany.

- DLC dla Train Station Renovation to ukłon w stronę społeczności jaka zbudowała się wokół naszego tytułu. Biorąc pod uwagę świetną sprzedaż bazowej wersji gry, nowa funkcjonalność osadzona w niemieckich realiach kolejowych, powinna przypaść do gustu entuzjastom tej produkcji. Projekt jest niemal skończony. Aktualnie dokonujemy drobnych poprawek i szlifów, wszystko po to do graczy trafił dopracowany produkt – mówi Paweł Lipiec.

 

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.