• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI11.0%
Bezrobocie5.4%
PKB7.3%
Stopa ref.4.5%
WIBOR3M5.95%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Movie Games S.A. zakłada LifeSim Games S.A.

Spółka Movie Games założyła studio LifeSim Games, które będzie skupiało się na produkcji gier w pełni oddających codzienne życiowe aktywności. Do Zarządu nowej spółki powołany został Michał Pankowski.

 

Przedmiotem działalności LifeSim Games jest produkcja symulatorów. Spółka posiada jasno sprecyzowaną strategię biznesową oraz ma zapewnione finansowanie na jej realizację dzięki udziałowi inwestora. W związku z powyższym w najbliższym czasie LifeSim Games nie planuje pozyskiwać zewnętrznego kapitału.

Tytuły LifeSim Games pozwolą graczom tworzyć, budować, urządzać obiekty, aktywnie angażować się w różne zajęcia z życia wzięte, zarabiać pieniądze, rozbudowywać kompetencje, budować relacje oraz zdobywać reputację. Produkcje przeznaczone będą na platformę PC i konsole.

- W swoich produkcjach będziemy koncentrować się na lekkich i przyjemnych tematach, w które chętnie zagrają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Popularność symulatorów tego typu nie maleje, a my mamy bardzo ciekawe pomysły. Pierwsza gra jest już w przygotowaniu i niebawem zaprezentujemy jej zapowiedź na platformie Steam. Naszym istotnym akcjonariuszem jest Movie Games S.A., która jako wydawca posiada doświadczenie w wydawaniu symulatorów, czego potwierdzeniem są sukcesy Drug Dealer Simulatora i Gas Station Simulatora. Dlatego jestem przekonany, że otrzymamy wsparcie marketingowe i wydawnicze na wysokim poziomie – mówi Michał Pankowski, Prezes Zarządu LifeSim Games S.A.

- Na obecnym etapie rozwoju Movie Games S.A. bardzo selektywnie podchodzi do podejmowanych projektów. Do współpracy i zaangażowania w LifeSim Games przekonała mnie dokładnie sprecyzowana strategia, tematyka planowanych gier oraz zapewnione w spółce pełne finansowanie na pierwsze projekty – komentuje Mateusz Wcześniak, Prezes Zarządu Movie Games S.A.

Jak dodaje Prezes Wcześniak, ze względu na zmienne nastroje na rynku kapitałowym, w spółkach z Rodziny Movie Games stosowane są mieszane metody finansowania produkcji gier, takie jak emisja akcji, współpraca z wydawcami, współfinansowanie projektów przez inwestorów za pośrednictwem platformy Raisemana oraz bezpośrednio na zasadzie project finance.

Redakcja

Reklama AEC

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.