• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Reakto planuje debiut na NewConnect w 2023 r.

Reakto przekroczyła próg minimalny 1,5 mln zł w zakończonej 4 listopada br. kampanii crowdfundingu udziałowego. Tym samym będzie mogła zrealizować swoje cele, w tym przede wszystkim kontynuować prace R+D nad infrastrukturą dedykowaną bezzałogowym statkom powietrznym. Za kwotę 1,5 mln zł inwestorzy uzyskają 12,9% udziałów w spółce. Jednym z kolejnych kroków rozwoju firmy są plany giełdowe. Reakto celuje z wejściem na rynek NewConnect w 2023 r.

 

- Cieszymy się z przekroczenia kwoty 1,5 mln zł, co pokazuje, że inwestorzy chcą wspierać rynek ochrony, jak i innowacyjną gałąź polskiej gospodarki, jaką jest branża bezzałogowych statków powietrznych. Dziękujemy inwestorom za okazane zaufanie i witamy ich w projekcie Reakto. Drony to perspektywiczny biznes. Kapitał z kampanii przeznaczymy na kontynuację prac badawczo – rozwojowych nad infrastrukturą dedykowaną dronom, certyfikację oraz realizację pilotażu z agencjami ochrony. Dodatkowo planujemy poszerzyć nasz zespół, co przełoży się na przyspieszenie naszych prac i umożliwi realizację działań, na które nie mogliśmy sobie pozwolić w ramach własnego finansowania – informuje Wojciech Stawiarski, założyciel i prezes zarządu Reakto.

W ramach kampanii crowdfundingu udziałowego Reakto zapisy złożyło 179 inwestorów. Za kwotę 1,5 mln zł uzyskają oni 12,9% udziałów w spółce. Wycena spółki przed inwestycją (pre-money) wynosiła 9,8 mln zł.

- Cieszymy się z sukcesu kolejnej kampanii crowdfundingowej na platformie Smartfunds i gratulujemy zespołowi Reakto. Wierzymy, że osiągnięty wynik w realny sposób przyłoży się do rozwoju spółki. Dziękujemy też inwestorom, którzy zaufali zespołowi REAKTO i zaangażowali się w ten przyszłościowy projekt – mówi Janusz Maruszewski, wiceprezes zarządu platformy Smartfunds.

Reakto to firma tworząca system szybkiego reagowania dla agencji ochrony oraz ich klientów - indywidualnych i biznesowych. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych, a docelowo autonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów.

- Naszą zaletą jest unikatowy model biznesowy Anything as a Service. Dzięki temu nasi partnerzy nie będą musieli kupować stacji dokujących, czy dronów na własność, szkolić personelu i certyfikować się przed Urzędem Lotów Cywilnych. Znacząco obniża to próg wejścia we współpracę, w porównaniu do konwencjonalnego procesu sprzedaży. Zamiast tego, dana agencja ochrony dołączać będzie sieć Reakto do swojego wachlarza usług. Partnerstwo z Reakto jest dla agencji ochrony nie tylko korzyścią, w postaci redukcji kosztów operacyjnych, gdyż zajmiemy się fałszywymi alarmami. Pozwoli również generować wymierny przychód z tytułu prowizji od abonamentu – mówi prezes zarządu Reakto.

Kilka dni temu spółka podpisała list intencyjny z VIP Security System. W ramach zawartej umowy zrealizowany zostanie program pilotażowy na terenie Nowego Sącza, zaplanowany na 2022 rok.

W 2021 roku, w ramach programu NCBiR, Reakto wraz z Wyższą Szkołą Biznesu National Louis University, złożyły wniosek na realizację projektu integratora multisensorycznego wspomagającego proces obsługi i kontroli lotu bezzałogowego statku powietrznego. Celem projektu jest zapewnienie bezpiecznego przelotu dronów przy wykorzystaniu ogólnodostępnych danych i pomiaru z czujników oraz wsparcie procesów decyzyjnych operatora bezzałogowego statku powietrznego. Oprogramowanie będzie analizowało dane z publicznie dostępnych źródeł oraz z czujników podłączonych do pojazdu.

Reakto przeszło już ocenę formalną wniosku i oczekuje na wyniki oceny merytorycznej.

W planach rozwoju spółki jest także debiut giełdowy. Dołączenie do grona spółek notowanych na NewConnect Reakto planuje w 2023 roku.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Media Platform Sp. z o.o. Nr KRS 0000489451
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.