• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Cherrypick Games uzyskało sądowe zabezpieczenie na majątku KuuHubb Oy

Spółka Cherrypick Games uzyskała w sądzie w Helsinkach postanowienie o zabezpieczeniu na majątku KuuHubb Oy do kwoty 1,2 mln euro. Fiński sąd powszechny wydał decyzję o zabezpieczeniu roszczenia o zapłatę należnego Cherrypick Games wynagrodzenia w wysokości 2,6 mln euro z tytułu sprzedaży praw do gry My Hospital.

- Podjęliśmy działania zmierzające do niezwłocznego odzyskania należności od spółki KuuHuub Oy, która nie wywiązuje się z zawartej umowy. Pomimo, iż spór należy do właściwości sądu arbitrażowego, do którego możemy wystąpić po wyczerpaniu procedury polubownego rozstrzygnięcia sporu, złożyliśmy wniosek o zabezpieczenie przed wszczęciem arbitrażu i uzyskaliśmy je. Sąd uznał, że nasze roszczenie jest zasadne. Zdecydowaliśmy się na wykonanie zabezpieczenia do kwoty 300.000 euro, czyli kwoty obecnego zadłużenia KuuHubb Oy wobec Cherrypick Games. W celu realizacji zabezpieczenia, stosownie do wymogów fińskiego prawa złożyliśmy w fińskim organie wykonawczym (Enforcement Office) kaucję zwrotną w wysokości 200.000 euro – informuje Marcin Kwasnica, prezes Cherrypick Games.

Nieuregulowane przez KuuHuub Oy płatności znalazły negatywne odbicie w wycenie spółki. – Niestety nie mamy wpływu na terminowe wykonanie zobowiązań przez kontrahenta. Dążymy jednak do tego, by jak najszybciej rozwiązać ten problem i uzyskać należne wynagrodzenie. Jeśli KuuHubb Oy nie zapłaci niezwłocznie zaległych rat, w ciągu najbliższych tygodni wystąpimy z pozwem do sądu arbitrażowego w Helsinkach. Z informacji przekazanych przez fińskich prawników wiemy, że postępowanie arbitrażowe w Finlandii trwa od 6-12 miesięcy. W tym czasie skupimy się na poprawie wyników operacyjnych spółki. Jestem przekonany, że nasza praca przełoży się na wzrost rynkowej wyceny Cherrypick Games – dodaje Marcin Kwaśnica.

Spółka aktualnie pracuje nad dwoma głównymi projektami – Crime Stories oraz My Spa Resort. Ten ostatni, już w sierpniu przejdzie dużą aktualizację, która znacząco ma wpłynąć na poprawę retencji gry, a docelowo ułatwić rozwój tytułu na rynku amerykańskim. Od początku roku studio notuje istotną poprawę przychodów osiąganych z My Spa Resort – średnio kilkanaście procent miesiąc do miesiąca.

Także Crime Story rozwija się zgodnie z planem. Tytuł od kilku miesięcy znajduje się w fazie soft launch na wybranych rynkach. Niedawno studio rozszerzyło jego zasięg o Kanadę i Australię. Ze względów biznesowych nie ujawniamy jeszcze konkretnej daty jej premiery. Nie zwalniamy tempa, cały czas intensywnie pracujemy. Mamy już kilka ciekawych pomysłów na kolejne tytuły. Rozmawiamy m.in. z Apple na temat wydania gry w serwisie Apple Arcade. Rozpoczęliśmy właśnie pre-produkcję nowej gry, a już w sierpniu na facebook Messenger trafi nasza pierwsza z minimum trzech gier. O szczegółach tych działań będziemy informowali wkrótce – dodaje Kwaśnica.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.