• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Nestmedic będzie sprzedawać system Pregnabit w Nigerii

Spółka Nestmedic S.A. podpisała umowę dystrybucyjną z nigeryjską firmą Health Cross Global Medical Solutions Company Limited. Kontrakt określa komercyjne zasady współpracy przy dystrybucji systemu telemedycznego Pregnabit w Nigerii, siódmym pod względem liczby ludności krajem na świecie i zajmującym miejsce w czołówce pod względem współczynnika dzietności. W ramach realizacji umowy w przyszłym roku ma trafić na tamtejszy rynek około 295 urządzeń służących do przeprowadzania badań KTG w warunkach domowych.

W sumie Nestmedic może udzielić od stycznia do grudnia 2019 r. ok. 1105 miesięcznych licencji na korzystanie z systemu Pregnabit – abonamentów na rzecz nowych klientów. W ramach współpracy Health Cross Global Medical Solutions będzie zawierał umowy z lokalnymi podmiotami leczniczymi i klinikami. Dystrybutor zajmie się również promocją sprzedaży Pregnabitu w Nigerii. Wysokość wynagrodzenia Nestmedic będzie uzależniona od wolumenu sprzedanych produktów w poszczególnych kwartałach 2019 roku.

Władze Spółki oceniają rynek nigeryjski jako bardzo perspektywiczny. Nigeria to siódmy pod względem liczby ludności kraj na świecie, gdzie rocznie na świat przychodzi  blisko 5 milionów dzieci. Jest to rynek bardzo otwarty na innowacje w medycynie. Z raportu PwC „Nowe Technologie rewolucjonizują rynek opieki zdrowotnej” wynika, że aż 94% pacjentów w Nigerii otwartych jest na stosowanie nowych technologii (dla porównania w Wielkiej Brytanii 39%). Dodatkowo, w ostatnim czasie władze tego kraje stawiają duży nacisk na rozwój szybkiego internetu, który umożliwi wdrożenie rozwiązań telemedycznych na szerszą skalę pozwalających jednocześnie na ułatwienie dostępu do opieki zdrowotnej.

„Umowa zHealth Cross Global Medical Solutions pozwala nam zaistnieć na perspektywicznym rynku afrykańskim, który charakteryzuje się wysoką liczbą urodzeń oraz dużym naciskiem na rozwój nowych technologii ułatwiających dostęp do opieki zdrowotnej. Nigeria boryka się ze słabym dostępem kobiet ciężarnych do specjalistów. Jednocześnie władze starają się poprawić infrastrukturę telekomunikacyjną, która zapewni rozwój rozwiązań telemedycznych. Cieszymy się, że Nestmedic może być częścią zmian zachodzących w systemie opieki okołoporodowej w tym kraju. Jednocześnie udowadniamy, że zainteresowanie naszym rozwiązaniem poza Polską istotnie rośnie. Kontrakt w Nigerii jest już naszą drugą międzynarodową umową w ostatnich tygodniach – podkreśla Patrycja Wizińska – Socha, Prezes i główny akcjonariusz Nestmedic.

Na początku listopada Spółka poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej sprzedaży systemu Pregnabit na rynku fińskim. Władze Nestmedic planują, że w przyszłym roku na fiński rynek może trafić kilkadziesiąt urządzeń, a system będzie sprzedawany w cenach kilkakrotnie wyższych niż na rynku polskim.

Wejście na rynek fiński jest pierwszym krokiem do dalszej ekspansji na kraje skandynawskie należące do najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie w pierwszej fazie rozwoju biznesu poza Polską.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.