• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima nadal inwestuje

BioMaxima S.A. osiągnęła w pierwszym kwartale 2018 r. zysk EBITDA dla jednostki dominującej w wysokości 617 tys. zł oraz 251 tys. zł zysku netto na poziomie skonsolidowanym, a jej przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 7.922 tys. zł. Spółka intensywnie prowadzi prace rozwojowe i nowe projekty inwestycyjne, utrzymując wskaźniki finansowe na stabilnym poziomie.

Spółka kontynuuje w 2018 r. rozpoczęty program inwestycyjny, obejmujący wiele nowych projektów, dzięki którym realizowana jest jej skokowa transformacja. Ubiegły kwartał należał do najbardziej intensywnych w wieloletniej historii Emitenta, a wysokie tempo prowadzonych prac rozwojowych zostanie również utrzymane w kolejnych kwartałach. BioMaxima S.A., obok prowadzenia licznych projektów dba o ekspansję podstawowego biznesu; utrzymuje wzrost sprzedaży oraz zdobywa kolejne zamówienia; uczestniczy w targach branżowych i nawiązuje nowe relacje handlowe. Prowadzone przez Zarząd działania mają na celu zbudowanie dynamicznego podmiotu, który wykorzystując stworzony już i stale rozwijany potencjał będzie coraz efektywniej wykorzystywał możliwości oferowane przez polski rynek oraz rozbudowaną międzynarodową sieć sprzedaży. Zarząd Spółki oczekuje, że zakończenie programu inwestycyjnego pozwoli na poprawę jej wyników oraz wskaźników finansowych już od 4 kwartału 2018 r.

„Główną osią naszej pracy są obiekty budowane w Lublinie, których wykorzystanie umożliwi nam polepszenie wskaźników finansowych i umocnienie pozycji BioMaxima w segmencie mikrobiologii. Dzisiaj odczuwamy, że mając dostęp do wielu atrakcyjnych rynków poprzez międzynarodową sieć dystrybucji, czy poprzez nasze spółki zależne, bez inwestycji nie będziemy w stanie obsłużyć rosnącego zapotrzebowania na produkty BioMaxima. Dlatego zwiększamy moce wytwórcze Spółki. Nowe linie technologiczne, które zakupiliśmy oraz realizowane prace rozwojowe dodatkowo pozwolą Spółce zaprezentować pełniejszą ofertę, m.in. zastępując asortyment, który obecnie dystrybuujemy - naszym własnym - i w ten sposób zwiększać rentowność.” - wyjaśnia Łukasz Urban, Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

Prace przy budowie nowego Zakładu Produkcyjnego oraz Centrum Badawczo-Rozwojowego w Lublinie przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Główne dostawy oraz instalacja maszyn i urządzeń będą prowadzone w okresie od czerwca do września 2018 r. BioMaxima S.A. zakończyła w 1 kw. 2018 r. prace badawczo-rozwojowe nad nowym analizatorem biochemicznym BM-200, a jego seryjna produkcja rozpocznie się w zakładzie w Lublinie w drugim kwartale tego roku. Zarząd Spółki spodziewa się dużego zainteresowania tym urządzeniem, przede wszystkim na rynkach zagranicznych.

Duże znaczenie dla dalszego rozwoju Emitenta będą miały, będące już na ukończeniu i realizowane wspólnie z UMCS w Lublinie, prace badawczo-rozwojowe nad opracowaniem testów do oznaczania minimalnego stężenia hamującego (ang. Minimal Inhibitory Concentration, MIC) antybiotyku. Spółka na ich podstawie opracuje pełną paletę testów MIC. BioMaxima S.A. prowadzi również prace badawczo-rozwojowe nad nową linią produktów Real-Time PCR służących do szybkiej molekularnej identyfikacji skażeń mikrobiologicznych żywności, adresowanych do rynku przetwórstwa spożywczego.

„Bardzo dobrze znamy segmenty diagnostyki, na których od lat działamy. Obecnie skupiamy nasze prace badawczo-rozwojowych na technologie, które są już ogólnie akceptowane i zweryfikowane przez rynek, takie jak oznaczanie lekooporności (AST), real time PCR, immunochromatografia, czy analizatory biochemiczne, w których szukamy innowacji. To są dzisiaj globalne, rosnące, wielomiliardowe rynki. Wiemy, że mamy już klientów, ufających Spółce, znających naszą markę, gotowych wypróbować proponowane przez nas innowacje w ramach znanej im technologii. Takie pozycjonowanie powinno pozwolić nam na generowanie marży praktycznie od momentu wprowadzenia nowego produktu do oferty, z pominięciem ryzyka akceptacji nowej technologii. BioMaxima jest jedynym polskim producentem krążkowych systemów AST, niedługo będziemy jedynym w kraju i jednym z niewielu na świecie producentem testów MIC. Innym źródłem innowacji jest współpraca ze start-up’ami, firmami technologicznymi, tworzącymi zupełnie nowe technologie, które nie dysponują potencjałem dystrybucyjnym i szukają go w BioMaxima.” - zakończył Prezes Urban.

W 1 kw. 2018 r. Spółka wprowadziła nowe logo oraz system identyfikacji graficznej firmy. Uruchomiony został też nowy serwis internetowy Emitenta. Aktualnie prowadzone są prace nad wdrożeniem nowego systemu informatycznego (ERP) dla BioMaxima S.A., który usprawni procesy zarządcze, produkcyjne oraz obsługę klienta.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.