• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC pozyskuje kolejne pakiety wierzytelności

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A., poinformowała o zakupie dwóch pakietów wierzytelności z tytułu dostaw energii będących kontynuacją wcześniejszej informacji o wyborze oferty Spółki jako najkorzystniejszej. Całkowita wartość nominalna tych pakietów wynosi ok. 1,3 mln zł.

Złożona przez Emitenta oferta w ramach postępowania na sprzedaż dwóch pakietów wierzytelności z tytułu dostaw energii została wybrana jako najkorzystniejsza. Łączna wartość nominalna przedmiotowych wierzytelności sięga ok. 1,5 mln zł. Zakup kolejnych pakietów wierzytelności wpisuje się w założenia strategii rozwoju Spółki i stanowi istotny element dywersyfikacji jej przychodów. Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. cały czas rozwija wszystkie obszary biznesowe m.in. nabywanie pakietów wierzytelności B2B oraz B2C, obsługę wierzytelności, faktoring oraz świadczenie usług prawnych i doradczych, księgowych i audytorskich poprzez spółki zależne. Zarząd Spółki zamierza dzięki świadczeniu kompleksowych usług przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej utrzymać wzrost jej wyników finansowych oraz wartości.

„Zakupiony pakiet wierzytelności z sektora energetycznego jest elementem realizacji strategii dywersyfikacji źródeł przychodów. Dążymy do tego, aby obok mniej więcej utrzymujących się na stałym poziomie przychodów z sektora windykacji na zlecenie B2B, coraz większą rolę w naszych przychodach odgrywały usługi finansowe takie jak faktoring z głównym produktem mikrofaktoringiem, pożyczki dla firm oraz właśnie przychody z odzysków pakietów wierzytelności. Na rynku pakietów poruszamy się bardzo ostrożnie i kupujemy te pakiety, co do których jesteśmy pewni odzysków dających zysk. Dążymy do tego, aby w wyniku rocznym Spółki przychody z faktoringu i portfeli przekroczyły 10% jej ogólnych przychodów. Otoczenie rynkowe wymaga analizy każdego pakietu, gdyż nie można przekroczyć progu opłacalności, aby tylko mieć pakiet, bo kończy się to źle nawet w przypadku największych graczy. Nadchodzą trudne czasy, gdzie będą problemy z finansowaniem działalności, ale my jako Spółka jesteśmy na to przygotowani dzięki posiadaniu różnych źródeł przychodów i uniezależnieniu się od finansowania zewnętrznego.” - zaznacza Remigiusz Brzeziński, Prezes Zarządu Spółki Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A.

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. nabyła również nieprzedawnione wierzytelności o wartości nominalnej wynoszącej blisko 70 tys. zł. Spółka współpracuje już z tym kontrahentem działającym w branży IT, a zakup kolejnego pakietu wierzytelności świadczy o powtarzalności współpracy obu podmiotów. Emitent podpisał także umowę na zakup nieprzedawnionych wierzytelności z tytułu kar za przejazd środkami komunikacji masowej. Całkowita wartość nominalna tego pakietu przekracza 20 tys. zł.

Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. przeprowadziła w tym roku z sukcesem emisję akcji serii A4 z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych Akcjonariuszy i pozyskała z niej ponad 2,47 mln zł. Środki te zostaną wykorzystane do dalszego rozwoju działalności Emitenta w obszarach mikrofaktoringu, zakupu wierzytelności B2B oraz pakietów wierzytelności B2C. Stopa redukcji w zapisie dodatkowym wyniosła 97,78%, a całkowita stopa redukcji w przeprowadzonej emisji sięgnęła 54,83%.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.