• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI17.2%
Bezrobocie4.9%
PKB5.5%
Stopa ref.6.5%
WIBOR3M7.18%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Silva Capital Group przedstawia nową strategię

Silva Capital Group S.A. przedstawiła nową strategię rozwoju na lata 2017-2021. Emitent zamierza skoncentrować się na wspieraniu innowacyjnych i perspektywicznych projektów inwestycyjnych.

Spółka planuje wykorzystać swój potencjał, m.in. know-how, doświadczenie osób zarządzających i relacje biznesowe, aby wspierać podmioty, który wyszły z fazy zalążkowej i są już rentowne. Silva Capital Group S.A. chce przejmować części przedsiębiorstw płacąc za ich akcje lub udziały akcjami własnymi, które nabędzie od Akcjonariuszy po bardzo preferencyjnej cenie oraz z długim terminem płatności. Emitent zakończył już proces restrukturyzacji, nie posiada zadłużenia i realizując przyjętą strategię rozwoju będzie dążył do długoterminowego budowania aktywów. Zarząd Spółki zarekomenduje również Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy zmianę nazwy Spółki na Synerga.fund S.A.

„Odpowiednia akwizycja skupiona na budowaniu wartości dla biznesu z zachowaniem ścisłego kierunku rozwoju pozwoli nam na budowanie portfolio w oparciu o najlepsze interesy naszych Akcjonariuszy. Nasz cel jest prosty: restrukturyzacja i maksymalizacja wyników zakupionych przedsięwzięć.” - komentuje Tomasz Wykurz, Prezes Zarządu Spółki Silva Capital Group S.A.

Nowa strategia rozwoju Silva Capital Group S.A. zakłada wspieranie projektów innowacyjnych oraz realizowanie inwestycji przede wszystkim w oparciu o fundamentalną wycenę niedowartościowanych projektów. Selekcja potencjalnych przedsięwzięć inwestycyjnych będzie uwzględniała kryteria, do których należy zaliczyć: wysokie tempo wzrostu rynku, stabilny poziom generowanych przychodów, bezpieczeństwo inwestycji oraz wysoką marżowość projektu. Do końca 2 kw. 2017 r. Emitent chce pozyskać znaczący pakiet akcji własnych, a w 3 kw. tego roku Zarząd ma dokonać analizy co najmniej 10 projektów inwestycyjnych. W 3 i 4 kw. 2017 r. zaplanowana została realizacja transakcji zakupu udziałów oraz akcji w min. 5 przedsiębiorstwach. Spółka ma zamiar wspierać te podmioty, angażując się w ich strategiczne decyzje biznesowe, co powinno pozwolić maksymalizować ich wartość. Silva Capital Group S.A. będzie także poszukiwała strategicznego inwestora dla Spółki, z którym będzie mogła długoterminowo kontynuować realizację swojej strategii rozwoju oraz działalności inwestycyjnej.

„Pierwsze rozmowy inwestycyjne już trwają. Spodziewamy się pierwszych efektów naszych prac jeszcze w czerwcu 2017 roku. Do końca tego roku planujemy przeprowadzić co najmniej 10 skutecznych akwizycji.” - dodaje Prezes Wykurz.

Redackcja

Reklama AEC

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.