• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Parcel Technik planuje ekspansję na rynek niemiecki

Parcel Technik S.A. chce pozyskać w pierwszej połowie 2017 r. od 2 do 3 mln euro na ekspansję na rynku niemieckim i polskim. Spółka po wprowadzeniu na rynek izraelski pierwszych maszyn przygotowuje pilotażowy program dla Berlina i Warszawy, który ma ruszyć pod marką CerroPost w marcu 2017 r.

- „Rozmawiamy z partnerami na terenie Niemiec i Polski o częściowym sfinansowaniu ekspansji jaką planujemy rozpocząć w przyszłym roku. Oferta Parcel Technik na rynek niemiecki nie ma praktycznie konkurencji, gdyż Deutsche Post praktycznie zablokował tamtejszy rynek osobistego odbioru paczek dysponując patentem obejmującym technologię Paczkomatów. Dzięki naszemu autorskiemu rozwiązaniu i maszynom, które nie potrzebują do funkcjonowania energii elektrycznej możemy jako jedyni w tej chwili zaoferować konkurencyjną dla DP usługę, która jest znacznie bardziej funkcjonalna i zdecydowanie tańsza od rozwiązań do tej pory dostępnych u naszego zachodniego sąsiada” – tłumaczy Rafał Markiewicz, Prezes Parcel Technik.

Przesyłki międzynarodowe (cross border), jakie będzie obsługiwać marka CerroPost mają obecnie największą dynamikę wzrostu w całym segmencie KEP i znacznie przekracza prognozy dotyczące paczek e-commerce. Wg raportu PWC rośnie on w Polsce o 18% rocznie. Wg innego opracowania Niemieckiej Izby Handlu Internetowego (BEVH) rynek niemiecki przesyłek rośnie o 7% rocznie, ale już rynek przesyłek międzynarodowych rośnie w tempie aż 20% rocznie. W mniejszych krajach, np w Szwajcarii wzrost liczby paczek zza granicy osiąga nawet astronomiczne 44% rocznie!

-„Opracowaliśmy nowy model maszyny - skrytkomatu - na przyczepie samochodowej. Dzięki temu możemy zaoferować klientom znaczną mobilność i obsługę kilku mniejszych miejscowości jednym urządzeniem. Dużym atutem są również niskie albo zerowe koszty dzierżawy terenu ponieważ maszyna jest zainstalowana na pojeździe dopuszczonym do ruchu, oraz niskie koszty produkcji, kilkukrotnie niższe od kosztów produkcji paczkomatów znanych na naszym rynku. Oczywiście – co jest znakiem rozpoznawczym naszej koncepcji maszyna nie potrzebuje również zasilania zewnętrznymi źródłami energii elektrycznej” – dodał Rafał Markiewicz.

Rozwiązania wykorzystane w tej koncepcji zostały już zastrzeżone, a firma zleciła produkcję pierwszej serii pilotażowej maszyn na przyczepach, które zostaną zainstalowane w Warszawie i w Berlinie. ‘Skrytkomaty’ pojawią się przed kilkoma ośrodkami studenckimi i biurowcami dużych firm technologicznych.

- „Parcel Technik jest młodą firmą, która jednak pokazała, że potrafi bardzo sprawnie przejść od ogłoszenia koncepcji działania, do jego realizacji. Po spodziewanym sukcesie pilotażu na rynku izraelskim, chcemy przyspieszyć ekspansję w Polsce i Niemczech, by wejść na rynek z jak najbardziej rozległą siecią. To pozwoli bardzo szybko osiągnąć zwrot z inwestycji, zaś inwestorom zapewni partycypację w przyszłych zyskach” – dodaje Prezes Parcel Technik.

Spółka rozważa zarówno pozyskanie inwestorów do spółek celowych budujących sieci na poszczególnych rynkach, jak i emisję papierów wartościowych. W przypadku emisji akcji, emitentem byłaby notowana na rynku NewConnect spółka Parcel Technik. Obecnie trwają rozmowy z kilkoma partnerami na rynku niemieckim, którzy rozważają wsparcie projektu. Na początku przyszłego roku, spółka chce podobne rozmowy rozpocząć na rynku polskim i po ich zakończeniu podjąć ew. decyzję dotyczącą finansowania rozwoju sieci skrytkomatów w Polsce i Niemczech.


Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.