• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Argentyńska delegacja z wizytą w LUG S. A.

W dniach 22-23 listopada w Zielonej Górze gościli przedstawicieli Rządu Prowincji Misiones z Argentyny. Delegacja z Ameryki Południowej przyjechała na zaproszenie firmy LUG, która w październiku podpisała duży kontrakt na budowę fabryki i dostawę opraw oświetleniowych do argentyńskiego miasta Posadas.

Gościem Ryszarda Wtorkowskiego, Prezesa i głównego właściciela LUG był Pan Mario Hugo Passalacqua, Gubernator Prownicji Misiones, Pan Luis Enrique Lichowski, Minister Przemysłu Prowincji Misiones oraz Pan Hugo Aquirre, Sekretarz Prowincji Misiones ds. Prawnych i Technicznych.

- Byliśmy zaszczyceni mogąc gościć w naszej siedzibie Gubernatora wraz z Ministrem i Sekretarzem. Zależało mi, aby jako nasi partnerzy biznesowi poznali firmę od środka, zobaczyli nasz potencjał, zaawansowanie technologiczne i możliwości produkcyjne w obu naszych zielonogórskich fabrykach. Wzajemne poznanie i zaufanie są bowiem podstawą długotrwałej i owocnej współpracy, którą rozpoczęliśmy podpisując kontrakt w pierwszych dniach października br. – komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Podczas wizytacji w siedzibie LUG przy ulicy Gorzowskiej oraz w drugiej fabryce w Nowym Kisielinie, argentyńska delegacja miała okazję zobaczyć oprawy oświetleniowe LUG w rzeczywistym środowisku, śledzić jak powstają od konceptu po gotowy produkt, a także poznać organizację od środka.

- Nie mam wątpliwości, że LUG to wspaniały Partner, który dostarczy naszej Prowincji innowacyjne rozwiązania z dziedziny oświetlenia miejskiego. Dzięki temu będziemy mogli zmniejszyć koszty zużycia energii, przy uwzględnieniu najwyższych standardów bezpieczeństwa na naszych drogach. Powstanie fabryki LUG w Posadas wpisuje się w strategię naszego regionu, w której koncentrujemy się na rozwoju przemysłu i tworzeniu przyjaznych miejsc pracy dla mieszkańców – wyjaśnia Mario Hugo Passalacqua, Gubernator Prownicji Misiones.

Zielonogórski producent już w sierpniu podjął decyzję o utworzeniu spółki zależnej w Argentynie. Delegacja z LUG wizytowała Prowincję Misiones kilka tygodni temu, czego rezultatem była umowa o współpracy pomiędzy lokalnym rządem a producentem opraw oświetleniowych podpisana w październiku br.

Na mocy porozumienia, w Argentynie powstanie zakład produkcyjno – montażowy, w którym produkowane będą oprawy oświetleniowe LUG przeznaczone do oświetlenia przestrzeni miejskiej Prowincji Misiones. Strony porozumienia zobowiązały się do ścisłej współpracy, czego wyrazem jest wzajemna wyłączność na produkcję, montaż i rozwój technologii LED na terenie Prowincji Misiones.

- Budowa zakładu produkcyjno-montażowego naszej firmy potrwa około 15 miesięcy. Już 3 miesiące po jego uruchomieniu, dostarczymy pierwszą partię opraw oświetleniowych dla Prowincji Misiones. Perspektywa współpracy z naszym argentyńskim partnerem rozciąga się na co najmniej trzy lata,
a perspektywy dalszego rozwoju w tak dużym kraju jak Argentyna jest ogromna –
opowiada Wtorkowski.

LUG chce jak najszybciej zakończyć proces rejestracji spółki LUG Argentina i rozpocząć realizację umowy, w ramach której dostarczy oprawy oświetleniowe na łączną kwotę blisko 21 mln euro. To już druga, spółka zależna LUG w Ameryce Południowej. Pierwsza, LUG do Brazil choć nie zdobyła jeszcze tak dużego kontraktu to dostarczyła rozwiązania oświetleniowe do modernizacji tak ważnych inwestycji jak metro w Sao Paulo.

- Zawsze podkreślam, że nasze korzenie są w Zielonej Górze, ale możliwości rozwoju nie są ograniczone żadnymi barierami. Zielonogórski biznes powinien wyzbyć się kompleksów i śmiało wchodzić na rynki z dużym potencjałem biznesowym bez względu na ich odległość – wyjaśnia Wtorkowski.

LUG to jedna z najbardziej rozwojowych firm w regionie. Jest notowana na warszawskiej giełdzie (NewConnect), ma 4 spółki zależne na całym świecie i liczne przedstawicielstwa. Zatrudnia ponad pół tysiąca pracowników i realizuje projekty oświetleniowe na całym świecie. Niezmiennie też działa odpowiedzialnie na rzecz swojego bezpośredniego otoczenia oraz społeczności lokalnych. Do nowej fabryki w Argentynie LUG chce zatrudniać Polaków ze starej emigracji. Nie wyklucza też możliwości, że Zielonogórzanie znajdą pracę w argentyńskiej spółce.

 - Chcemy funkcjonować w prężnie rozwijającym się regionie, otwartym na międzynarodową współpracę. Wizytę delegacji z Argentyny traktujemy również jako potencjał do otwarcia się naszego miasta na nowy region świata. Liczymy, że spotkanie naszych gości z lokalnymi władzami w Urzędzie Marszałkowskim zaowocuje współpracą również pomiędzy regionami - mówi Wtorkowski.

 

Redakcja

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.