• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

BioMaxima S.A. notuje wzrost przychodów w 1 półroczu 2016 r.

BioMaxima S.A. zakończyła pierwsze półrocze 2016 r. osiągnięciem przychodów ze sprzedaży na poziomie 11.263 tys. zł. Utrzymanie wzrostu przychodów jest rezultatem skutecznej realizacji przyjętej strategii rozwoju.

W pierwszych sześciu miesiącach 2015 r. wartość sprzedaży Emitenta sięgnęła poziomu 10.702 tys. zł. Wzrost przychodów w ujęciu rdr. o ponad 5% był efektem prowadzenia przez Spółkę efektywnej polityki sprzedażowej. BioMaxima S.A. zanotowała zwiększenie wartości sprzedaży praktycznie we wszystkich grupach produktowych. Bardzo duża dynamika wzrostu sięgająca blisko 24% została również osiągnięta przez Emitenta w wygranych postępowaniach przetargowych, których wartość netto w pierwszym półroczu 2016 r. wyniosła łącznie 4.737 tys. zł. Spółka wypracowała także w czerwcu br. wyższe przychody ze sprzedaży w eksporcie w porównaniu z analogicznym miesiącem 2015 r. i liczy, że uda jej się utrzymać ten pozytywny trend w kolejnych miesiącach tego roku. W listopadzie 2016 r. podczas targów Medica w Dusseldorfie BioMaxima S.A. zamierza zaprezentować swój pierwszy analizator biochemiczny, który od podstaw będzie produkowany w Lublinie.

Liczymy, że produkowany przez nas analizator pozwoli zwiększyć dynamikę wzrostu sprzedaży, zwłaszcza eksportowej. Cieszy nas również fakt systematycznego wzrostu sprzedaży krajowej.” - ocenia Henryk Lewczuk, Prezes Zarządu Spółki BioMaxima S.A.

Spółka wypłaci Akcjonariuszom dywidendę z zysku wypracowanego w 2015 r. w kwocie 0,20 zł na akcję. Dzień ustalenia prawa do dywidendy przypada na 31 sierpnia 2016 r., a jej wypłata nastąpi w dniu 16 września 2016 r. Akcjonariusze BioMaxima S.A. otrzymają łącznie 608 tys. zł, czyli blisko 42% zysku netto wypracowanego w 2015 r. Rok temu Spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 0,10 zł na akcję.

BioMaxima S.A. zamierza kontynuować proces konsolidacji branży biotechnologicznej i w czerwcu 2016 r. podpisała list intencyjny w sprawie nabycia 80% udziałów w dwóch rumuńskich spółkach - QIAS MED oraz ISTAR, które zajmują się sprzedażą aparatury, testów, odczynników, mikrobiologii oraz wyposażenia laboratoriów. Wartość całej transakcji ma wynieść 160 tys. EUR. Łączne przychody ze sprzedaży obu podmiotów za 2015 r. wyniosły ok. 770 tys. EUR, a ich zysk netto sięgnął ok. 86 tys. EUR. Spółka po finalizacji transakcji przejęcia zamierza rozpocząć proces konsolidacji tych spółek oraz własnej spółki Roco Sistem, powołując nowy podmiot - BioMaxima Romania srl. Ma to pozwolić na dalsze umacnianie jej pozycji na rynku rumuńskim.

BioMaxima S.A. jest polską firmą działającą w szeroko rozumianym obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest jednym z dwóch krajowych producentów odczynników do diagnostyki in vitro, jednym z trzech producentów podłoży mikrobiologicznych. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak m.in. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Emitent zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 40 rynkach. Strategia rozwoju Spółki zakłada prowadzenie działań konsolidacyjnych sektora biotechnologicznego.

 

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.