• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

Kupiec S.A - BVT zarejestrowało podział akcji

Spółka Kupiec S.A. poinformowała, że Sąd zarejestrował podział akcji Spółki BVT S.A. w stosunku 1:50. BVT S.A. planuje w najbliższym czasie ponownie złożyć wniosek do GPW w Warszawie o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect.

W poprzednim tygodniu Zarząd BVT S.A. złożył do Sądu wniosek o rejestrację splitu wszystkich akcji w stosunku 1:50, zmniejszając tym samym ich wartość nominalną z 5,00 zł do 0,10 zł. Po przeprowadzeniu podziału akcji ich liczba zwiększyła się z 200.000 do 10.000.000, wysokość kapitału zakładowego pozostała na niezmienionym poziomie wynoszącym 1.000.000 zł. Obecnie Zarząd BVT S.A. przygotowuje się do ponownego złożenia wniosku do GPW w Warszawie o wprowadzenie jej akcji do obrotu na rynku NewConnect, co jest zgodne z przyjętą strategią rozwoju Spółki.

Szybkość rejestracji zmian w kapitale BVT świadczy o zdeterminowaniu Zarządów obu Spółek w przeprowadzaniu zmian umożliwiających upublicznienie BVT na alternatywnym rynku. Następnym elementem działań będzie upłynnienie części pakietu akcji serii C. Ważnym momentem dla inwestorów było zarejestrowanie splitu, co mamy już za sobą. Obecnie prowadzone są rozmowy z dwoma grupami inwestorów, a z trzecią wkrótce się rozpoczną. Nie wykluczam, że finalizacja tych transakcji nastąpi w najbliższym czasie.” - komentuje Leszek Wróblewski, Prezes Zarządu Spółki Kupiec S.A.

BVT S.A. specjalizuje się w nabywaniu iobsłudze pakietów wierzytelności masowych o dużej dywersyfikacji dłużników, a ich zlokalizowanie obejmuje swoim zasięgiem teren całego kraju. Nabyte przez Spółkę pakiety wierzytelności zlecane są do windykacji firmie prowadzącej działalność w tym zakresie. Z przeprowadzonej oferty prywatnej BVT S.A. pozyskało 800 tys. zł, sprzedając 20.000 akcji serii C po cenie emisyjnej wynoszącej 40 zł za sztukę. Środki te zostały przeznaczone głównie na nabywanie kolejnych pakietów wierzytelności oraz obsługę już wcześniej zakupionych.

W 1 kw. 2015 r. Spółka wypracowała 569 tys. zł zysku netto przy przychodach wynoszących ponad 1.660 tys. zł. W całym 2014 r. Spółka zanotowała 822 tys. zł zysku netto oraz 2.536 tys. zł przychodów ze sprzedaży. Natomiast zysk netto za ostatnie cztery kwartały wyniósł 1.287 tys. zł przy przychodach sięgających 3.891 tys. zł.

Zysk netto na poziomie 1,28 mln zł za ostatnie cztery kwartały daje nam optymistyczne przesłanki co do możliwej wyceny rynkowej akcji BVT S.A. w dniu debiutu na rynku NewConnect. W sierpniu nastąpi także ogłoszenie wyników finansowych BVT za 2 kw. 2015 r., które powinny pokazywać utrzymanie pozytywnej tendencji z 1 kw. br. Dla Kupca jako znaczącego akcjonariusza BVT są to bardzo pozytywne informacje.” - dodaje Wróblewski.

Głównym akcjonariuszem BVT S.A. jest notowana na rynku NewConnect Spółka Kupiec S.A., która posiada akcje stanowiące 45,12% udziału w kapitale zakładowym oraz 46,12% udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA. Rolę Autoryzowanego Doradcy dla BVT S.A. pełni Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A. Natomiast Dradcą Finansowym i jednym z akcjonariuszy Spółki jest ABS Investment S.A.


Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.