• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

ABS Investment wypłaci dywidendę

ABS Investment S.A.wypłaci dywidendę w wysokości 0,03 zł z zysku wypracowywanego w poprzednich latach. Emitent wdroży także Programu Skupu B akcji własnych.

Podczas ZWZA Spółki, które miało miejsce w dniu 26.06.2015 r., jej Akcjonariusze Spółka zadecydowali o wypłacie dywidendy z zysków osiągniętych w poprzednich latach. Wartość dywidendy została ustalona na poziomie 0,03 zł na akcję, a Akcjonariusze ABS Investment S.A. otrzymają łącznie kwotę 240 tys. zł. Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 14.08.2015 r. Jej wypłata została wyznaczona na dzień 01.09.2015 r.

W mojej ocenie ABS powinien systematycznie wypłacać dywidendę. Jest to ważny element zwrotu z zainwestowanego kapitału dla Akcjonariuszy oraz czynnik stabilizujący wycenę Spółki. Coroczna wypłata dywidendy z pewnością uwiarygadnia firmę i poprawia jej wizerunek.” - mówi Sławomir Jarosz, Prezes Zarządu Spółki ABS Investment S.A.

Akcjonariusze Spółki podjęli także decyzję o nabywaniu akcji własnych w ramach Skupu B. ABS Investment S.A. przeznaczy na ten cel do 1 mln zł. Program Skupu B będzie realizowany wyłącznie w drodze zawierania transakcji poza obrotem zorganizowanym. Transakcje nabycia akcji własnych będą następowały po cenie wyższej o 10% od średniej ceny z 60 sesji poprzedzających dzień ogłoszenia zawierającego informację o chęci odkupienia akcji w ramach skupu B. Zarząd ABS Investment S.A. będzie kierował ofertę zakupu akcji własnych do wszystkich Akcjonariuszy w ciągu 45 dni po każdorazowym zatwierdzeniu sprawozdania finansowego Spółki.

Skup akcji własnych to moim zdaniem kolejny element, który potwierdza, że ABS jest Spółką sprzyjającą swoim Akcjonariuszom. Jest to również kolejny czynnik stabilizujący wartość firmy i umożliwiający wychodzenie z inwestycji. W ABS jest to możliwe dzięki skupowi A, który jest realizowany na bieżąco oraz będzie możliwe dzięki skupowi B, który co do zasady powinien odbywać się raz do roku.” - dodaje Jarosz.

Spółka osiągnęła w 1 kw. br. zysk netto na poziomie 368 tys. zł przy przychodach wynoszących 100 tys. zł. Kluczowym czynnikiem w osiągnięciu poprawy wyników finansowych przez ABS Investment S.A. był wzrost wycen rynkowych spółek portfelowych, który przełożył się na dodatnie saldo na działalności inwestycyjnej wynoszące 557 tys. zł. Nadchodzące kwartały również powinny być udanym okresem dla Emitenta, ponieważ posiada on znaczący backlog umów doradczych, który umożliwi mu zwiększanie przychodów.

ABS Investment S.A. przedstawiła na początku maja br. prognozy finansowe na 2015 r., zakładające wypracowanie w tym roku zysku brutto na jedną akcję na poziomie 0,25-0,27 zł. Spółka prognozuje również, że wartość aktywów wraz z należnościami pochodzącymi z ich sprzedaży wyniesie na koniec 2015 r. w przeliczeniu na 1 akcję od 2,80 zł do 3,00 zł.

Redakcja

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  NewWeb PR S.A. Nr KRS 0000405033
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.