• NCIndex
 • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI2%
Bezrobocie5.9%
PKB5.2%
Stopa ref.1.5%
WIBOR3M1.70%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
 • STAN RYNKU:
 • OBROTY (w tys. zł):
 • WZROSTY:
 • SPADKI:
 • BEZ ZMIAN:

2C Partners pozyskało 3 mln zł

Łukasz Tylec, prezes zarządu 2C Partners S.A.

Nie tak dawny debiutant przydzielił 3 tys. sztuk obligacji serii G. To dość ważna informacja dla obligatariuszy poprzednich emisji.

Łączna wartość nominalna papierów, które znalazły posiadacza to 3 mln zł. Nadmieńmy, że są to obligacje, których termin wykupu przypada na 17 marca 2017 roku. Jak podała Spółka, instrumenty te będą przedmiotem ubiegania się o ich wprowadzenie na rynku zorganizowanym. Ich oprocentowanie wynosi 9,5 proc. w skali roku, a same walory są zabezpieczone wpisem hipotecznym do wysokości 150 proc. całej emisji.

Jak napisaliśmy we wstępie, to istotny komunikat szczególnie dla posiadaczy instrumentów dłużnych oznaczonych serią A i B (ich nominał to kolejno 0,65 i 2 mln zł), których termin wykupu przypada na koniec września tego roku. Wydaje się bowiem, że Spółka pozyskała właśnie środki, które zapewne zostaną przeznaczone na spłatę wspomnianych obligacji. Jak pamiętamy, w poprzednim tygodniu Spółka dokonała częściowego przedterminowego wykupu serii A (do spłaty pozostało jeszcze 650 tys. zł).

Pod koniec sierpnia 2C Partners wyemitował także obligacje serii F, o nominale na poziomie 1,5 mln zł z wykupem ustalonym na 28 sierpnia 2016 roku. Walory te nie trafią jednak na Catalyst.

 

Spółka działa na rynku wtórnym nieruchomości w zakresie pozyskiwania, jak i sprzedaży swych zasobów. 2C Partners inwestuje w nieruchomości na terenie całej Polski, a potem dokonuje ich restrukturyzacji (zarówno pod kątem prawnym, ekonomicznym, jak i administracyjno – budowlanym) oraz rewitalizacji. Emitent wyróżnia dwa źródła przychodów – te z projektów inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych, a także te, które pochodzą z wynajmu lokali.

Jacek Jarosz

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

 • Strona należy do spółki:
  Financial Web S.A. Nr KRS 0000358027
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • +48 22 5078899

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.