• NCIndex
  • NCIndex30
Wykres indexu
NEWCONNECT - NAJWIĘKSZE OBROTY
WSKAŹNIKI MAKRO
SymbolWartość
Inflacja CPI16.6%
Bezrobocie5.0%
PKB1.4%
Stopa ref.5.75%
WIBOR3M5.86%
logo sponsora
GIEŁDY - ŚWIAT
INDEKSY - POLSKA
TOWARY
  • STAN RYNKU:
  • OBROTY (w tys. zł):
  • WZROSTY:
  • SPADKI:
  • BEZ ZMIAN:

Osoby z kierownictwa Progres Investment zatrzymane?

To, że kurs niedawno notowanej w NC Lead spółki Progres Investment S.A. spada, zupełnie nie powinno dziś dziwić. Komunikat jaki przekazał Emitent z całą pewnością zainteresuje inwestorów.

Czytamy w nim, że spółka weszła w posiadanie informacji o „fakcie zatrzymania przez organa ścigania niektórych osób z kierownictwa Spółki”. Jednocześnie poinformowano, że firma nie posiada oficjalnych informacji potwierdzających ten fakt i nie dysponuje informacjami o ewentualnych zarzutach stawianych zatrzymanym.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się więc z prokuratorem Dariuszem Ślepokurą, Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Stwierdza on, że śledztwo w sprawie Progres Investment jest prowadzone. Dodaje, że wystosowano wniosek o areszt wobec jednej z osób, a warszawska prokuratura „nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, skupionej wokół spółki Progres Investment S.A.”. Zgodnie z informacją uzyskaną od Dariusza Ślepokury, grupa zajmowała się wyłudzaniem nieruchomości na szkodę klientów pod pozorem umów przywłaszczenia na zabezpieczenie. „Ustalono osoby, które wchodziły w skład tej grupy” – dodaje i informuje, iż są to Paweł J. i Marek A., którzy „kierowali grupą, natomiast jest jeszcze szereg osób, które uczestniczyły w tym procederze – jest ich dwanaście. Te osoby mają postawiony zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej” – konkluduje prokurator.

 

Progres Investment S.A. reklamuje się hasłem „zwiększymy twoją efektywność w biznesie”. Specjalizuje się w pozyskiwaniu kapitału i doradztwie finansowym. W pierwszym kwartale tego roku Grupa Spółki zanotowała 1,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3,2 mln zł straty netto. Były to dużo gorsze rezultaty w porównaniu z rokiem 2012. Wówczas w okresie pierwszych trzech miesięcy Grupa zanotowała 7 mln zł obrotów i 4,8 mln zł zysku netto.

 

Aktualizacja: 19 maja 2014 roku ponownie skontaktowaliśmy się z Prokuraturą Okręgową w Warszawie. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od Przemysława Nowaka, rzecznika prasowego wynika, iż Prokuratora wnioskowała o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec niektórych podejrzanych, aczkolwiek Sąd tego wniosku nie uwzględnił.

Jacek Jarosz

Reklama AEC

Reklama NEWWEB

Raporty

Suplementy na NewConnect
Paliwa na NewConnect
Paliwa na NewConnect

W ostatnich dekadach wiele ...

Restauracje na NewConnect
Restauracje na NewConnect

Na rynku NewConnect ...

Producenci gier na NewConnect
Producenci gier na NewConnect

Piętnaście czy dwadzieścia ...

FMCG na NewConnect
FMCG na NewConnect

Czym jest sektor FMCG? Ten ...

Recykling na NewConnect
Recykling na NewConnect

Szeroko pojęty recykling to ...

Nieruchomości na NewConnect
Nieruchomości na NewConnect

Sektor „nieruchomości” na ...

Więcej

Kontakt

  • Strona należy do spółki:
    Financial Markets Center Management Sp. z o.o. Nr KRS 0000237621
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

Księgarnia Maklerska.pl działa w ramach firmy Epilog. Istnieje w sieci od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie.